Городнянська міська рада
Новини

Громадські роботи – тимчасовий вихід із безробіття

Державна служба зайнятості широко застосовує у своїй діяльності активні заходи сприяння зайнятості, однією з них, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», є залучення незайнятого населення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

         Городнянська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості співпрацює з владою та роботодавцями в питаннях організації та проведенні громадських та інших роботах тимчасового характеру, підкреслює важливість цього виду робіт як для населення, так і для роботодавців. Так протягом І кв.2019 року з Центром співпрацювали Тупичіська сільська рада та відділ житлово-комунального господарства архітектури та будівництва Городнянської міської ради.

        Особлива увага приділяється таким видам громадських робіт, що мають економічну, соціальну та екологічну користь, а саме:

    –   роботи, що пов’язані з екологічним захистом навколишнього середовища на території району;

  • роботи, пов’язані з будівництвом або ремонтом об’єктів соціальної сфери;
  • робота з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій.

        Незважаючи на те, що громадські роботи мають тимчасовий характер і можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, але на людину, яка бере участь в таких роботах поширюються всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить. Громадські роботи – це свого роду додатковий заробіток.

         Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що знімає соціальну напругу на ринку праці, сприяє соціально-економічному розвитку регіону, а також забезпечує трудову адаптацію безробітних та є джерелом доходу у скрутний період.