Городнянська міська рада
Новини

Ми завжди були з Шевченком, а він був з нами – повсякчас, на кожному крутозламі історії, на всіх шляхах нашої боротьби за національну ідентичність.

Навіть у найтемніші часи  заборон, утисків та окупацій люди знали: там, де немає Шевченка – там не буде й України.  З його словами і з його заповітами наші прадіди кидалися у вогонь перших революцій, виходили на соборне віче 1918-го, лягали в холодні сніги під Крутами, відвойовували забраний більшовиками хліб у закатованих голодом селах. Вони брали його «Кобзар» і в окопи Другої світової, і  в потаємні повстанські криївки, і в довгі табірні ночі політичних заслань, і на вогненні барикади Революції Гідності. Там, на Майдані, Шевченко був усюди. Його словами досі звертається до нас один із перших героїв Небесної сотні Сергій Нігоян…

Рік тому в наш український дім увірвалася повномасштабна війна. І сьогодні ми  захищаємося й  перемагаємо, маючи за зброю могутні Тарасові слова: “І вражою злою кров’ю волю окропіте!..”

Сьогодні, у 209-у річницю з дня народження Кобзаря, у Городні відбулись урочистості, присвячені цій даті.

–Нас завжди надихало Тарасове справедливе слово, –сказав міський голова Андрій Богдан. –І минулого року саме воно спонукало нас, оточених з усіх боків армією супостата, вийти на урочистий мітинг, показати окупантам, що Україна і Тарас були, є і будуть. І ми залишаємось вірними кращим традиціям українського народу й не дозволимо нам нав»язати чужу ідеологію, чужинський спосіб життя.

Шлях до перемоги завжди важкий і кривавий. Але час, який ми переживаємо – великий. Чинімо за Кобзаревим заповітом: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!» А якщо з нами Бог – то хто проти нас?

І вірмо, що “на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”. Житиме Тарас і його слово у віках.

Слава Україні! Її Героям слава!