Городнянська міська рада
Новини

Дрова для населення – питання поки що відкрите

Ми намагаємось шукати відповіді на питання, які турбують жителів нашої громади. Зокрема, останнім часом люди запитують чи будуть цьогоріч забезпечувати окремі категорії населення громади за державний кошт, як це було минулого сезону?
Державних коштів на дрова для населення цьогоріч не буде. Натомість Україна в 2023 році отримає від міжнародних партнерів 2,6 млрд грн на дрова для населення, – про це розповіла віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук у етері Єдиного телемарафону. Для кого вони виділятимуться безплатно? За її словами, йдеться про українців із населених пунктів прифронтових областей, визначені у відповідному наказі Міністерства реінтеграції.
Глава міністерства зазначила, що залежно від розташування таких міст і сіл людям видаватимуть готівку на купівлю дров чи привозитимуть до них додому. Держпідприємство “Ліси України” спільно із УЗ (“Укрзалізниця”) вже опрацьовують маршрути доставки. При цьому у фокусі особливої уваги – найбільш вразливі категорії населення. Йдеться про жінок із дітьми, маломобільних та самотніх людей.
Цьогоріч державою було узгоджено з партнерами, що влада зосередиться на витратах на безпеку країни, а міжнародні донори подвоять видатки на закупівлю дров. Коли і як впроваджуватиметься цей механізм і які саме категорії буде обрано – поки невідомо.
Поки що отримують безкоштовні дрова або кошти на їх придбання люди окремих сільських населених пунктів Городнянщини. Це працюють різні благодійні організації і фонди, які самостійно обирають для себе категорії і кількість людей, яких вони вважають за необхідне забезпечити паливом на зимовий сезон. Міська рада не має можливості ані впливати на їхнє рішення й вибір, ані регулювати цей процес, оскільки кожен фонд є самостійною окремою структурою з власною програмою благодійної допомоги.
Попри чутки, що в інших громадах людей забезпечує дровами держава, ситуація у всіх громадах однакова. Чи буде і коли оприлюднено список населених пунктів прифронтових областей, визначених у відповідному наказі Міністерства реінтеграції, та механізм забезпечення певних категорій громадян дровами чи коштами на їх придбання, чи зможуть мешканці нашої громади скористатись такою допомогою і куди в такому разі подавати заявку – поки що питання без відповіді.