Городнянська міська рада
Новини

Допомога по безробіттю як крок до успішного бізнесу

Одним із принципів роботи Городнянської районної філії Чернігівського обласного служби зайнятості зі сприяння у працевлаштуванні шукачам роботи є активізація зусиль безробітного на забезпечення власної зайнятості та влаштування свого життя. Однією із форм активної підтримки безробітних є залучення до підприємницької діяльності із виплатою допомоги по безробіттю одноразово.

            Підприємництво має великі можливості щодо розширення продуктивної зайнятості не тільки шляхом створення нових робочих місць, але й шляхом безпосереднього залучення безробітних до підприємницької діяльності.

            Служба зайнятості інформує безробітних про можливості відкриття власної справи, підказує, які кроки й дії їм варто здійснити для започаткування власного бізнесу, допомагає їм в організації власної справи. Допомогає також визначитися з питанням, чи готові безробітні до започаткування власного бізнесу.

            Умови виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітним підприємницької діяльності:

  1. Одноразово виплата допомоги по безробіттю здійснюється зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння центру зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності.
  2. Одноразово виплата допомоги по безробіттю не здійснюється зареєстрованим безробітним:

1) яким ця допомога скорочувалась з підстав, зазначених у підпункті 2 пункту 3 та підпункті 1 пункту 4 розділу IV Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності 613, або припинялася на підставі пункту 8 частини першої статті 45 Закону України “Про зайнятість населення”;

2) які протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття, були зареєстровані як фізичні особи – підприємці.

  1. Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітні, які вже отримали допомогу по безробіттю одноразово та припинили підприємницьку діяльність або не здійснювали її (не сплачували єдиний внесок як юридична особа чи фізична особа – підприємець) упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця.
  2. Виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.

            Служба зайнятості врегульовує попит та пропозиції робочої сили. Захищає як інтереси роботодавців, так і людини праці, котра, втративши роботу, не залишиться сам на сам із проблемою безробіття.

            Заохочуючи безробітних до започаткування власної справи, центр зайнятості не тільки сприяє зайнятості безробітних, створенню в перспективі нових робочих місць, а й допомагає людям відкрити в собі творчий потенціал і реалізувати давні мрії