Городнянська міська рада
Новини

До відома громадян

ГОРОДНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ

Легальна праця –це належно оформлені трудові відносини, які являються гарантією  соціального захисту найманих працівників. Питання легального або нелегального працевлаштування і до сьогодні актуальне у нашому суспільстві. Це завжди вибір – між швидкими і, як може здатися на перший погляд, значними заробітками сьогодні та стабільним, впевненим і застрахованим завтра. Ті ж, хто обирає перший шлях спокушаються на гроші, з яких не будуть сплачені податки. Та вони забувають про таку річ, як можливість нещасного випадку, який призводить до тимчасової або повної втрати працездатності. Безробітним же, які умудряються одночасно перебувати на обліку в службі зайнятості, 

отримувати допомогу по безробіттю і працювати,  після виявлення таких 

фактів незаконно отримані від страхового фонду кошти доведеться повертати.

         16 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26.04.2017 № 295, якою затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.
Метою прийняття вказаного нормативного акту є визначення ефективного механізму виявлення неоформлених працівників для легалізації доходів громадян та боротьби з недобросовісними підприємцями. Всі перевірки будуть здійснюватись без попередження роботодавця. Підставою для інспекційного відвідування може бути, як звернення фізичної особи або працівника, стосовно яких порушено законодавство про працю, так й інформація від державних органів: Держстату, ДФС, ПФУ. 
         Відповідно до затвердженого Порядку контролю право на здійснення інспекційних відвідувань з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин мають не лише інспектори праці Державної служби України з питань праці та її територіальних органів, а також інспектори виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Всі перевірки проводяться спеціалістами, яким видане посвідчення Управлінням Держпраці України.