Городнянська міська рада
Новини

До Програми соціальної підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, у Чернігівській області на 2019-2023 роки  внесено зміни, які стосуються і  Порядку надання послуг зубопротезування Захисникам і Захисницям України з використанням дороговартісних сучасних матеріалів і технологій із супроводжуючим лікуванням.

 Згідно них,  право на отримання безкоштовного зубопротезування із супроводжуючим лікуванням мають Захисники і Захисниці, яким установлено один із таких статусів: учасника бойових дій – відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон); особи з інвалідністю внаслідок війни – відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону.

 Протезування із супроводжуючим лікуванням проводиться захисникам і захисницям, що мешкають у Чернігівській області, згідно з чергою у КНП «Чернігівська обласна стоматологічна поліклініка» Чернігівської обласної ради у межах коштів, виділених на поточний рік.

 За медичним показаннями протезування здійснюється з таких матеріалів: металеві, металокерамічні, металопластмасові, пластмасові,  бюгельні протези, литі конструкції; при необхідності забезпечується естетичний вигляд пацієнта.

 Право на безоплатне зубопротезування із супроводжуючим лікуванням за кошти обласного бюджету захисникам і захисницям надається один раз на рік.

 Постановка в чергу проводиться при особистому зверненні до КНП «Чернігівська обласна стоматологічна поліклініка» Чернігівської обласної ради після проведення медичного огляду та визначення потреби у протезуванні. Для реєстрації на безкоштовне зубопротезування необхідно пред’явити оригінал посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни або посвідчення учасника бойових дій.

 Граничний розмір, в межах якого пацієнтом може бути отримана послуга зубопротезування із супроводжуючим лікуванням, становить 15 тис. грн на рік.