Городнянська міська рада
Новини

Чому потрапляючи в лікарню пацієнти вимушені купувати деякі ліки за власний рахунок

З таким запитанням часто звертаються люди. Адже всі лікарні мають перелік найнеобхідніших ліків, які закуповуються за державний кошт. Пацієнтам вони повинні надаватись безкоштовно.

Однак  за державний кошт для лікарень закуповуються лише ті препарати, які містяться в Національному переліку основних лікарських засобів. До нього входять ліки із доведеною ефективністю, що використовуються під час лікування найпоширеніших захворювань в Україні. Нацперелік затверджується постановою кабінету Міністрів України і має властивість змінюватись. Саме ліки, зазначені в Нацпереліку, пацієнти мають право отримувати безоплатно під час лікування в закладах охорони здоров’я.

Як пояснює медичний директор КНП «Городнянська міська лікарня» Юрій Коробко, лікування кожного пацієнта індивідуальне:

—При призначенні лікування враховуються особливості кожного пацієнта—його вік, стадія хвороби, чим раніше лікувався, можливі реакції організму, наскільки ефективним буде той чи інший препарат саме для даного випадку тощо. Після обстеження лікар у листі призначення вказує препарати, необхідні для даного пацієнта в конкретній ситуації. Буває так, що препарат, який міститься в Нацпереліку, застосовується для лікування хвороби, однак саме для цього пацієнта краще застосувати інший, який буде більш ефективним, але в списку безплатних ліків, які може надати лікарня, його нема. Тоді ми пропонуємо людині купити такі ліки за власний кошт. Бо лікарня придбати його за державні кошти не має права по закону.