Городнянська міська рада
Новини

              Бокс – це не сила. Бокс – це спритність, реакція і характер

Бокс– спорт не з легких. І на думку багатьох, є досить ризикованим з огляду на можливість отримання синців й навіть травм. Однак Максим Добродеєв, директор Городнянської дитячно-юнацької школи, який якраз і є тренером з боксу, каже, що так вважають через необізнаність:

– Небезпечно й по вулиці ходити. Там машини їздять, ожеледиця, інші фактори. У нас за весь час існування клубу серед вихованці жодної травми не було. Вирішальну роль в цьому грає оволодіння технікою безпеки. Адже перше, що ми робимо – вчимо новачків захисним діям, що треба робити для того, щоб ризиковані моменти не траплялись. Окрім того, в колективі невідємною його частиною є взаємотурбота. Якщо хтось із боксерів бачить, що його суперникще не оволодів захисними діями, він не буде наносити сильних, травмуючих ударів. Свою роль грає й екіпірувальне спорядження. Дякуючи міській раді й іншим спонсорам, фанатам, ми ним забезпечені. Часто дітям, які прийшли в бокс серйозно і надовго, особисте спорядження купуют батьки. Воно досить дороге, але якісне й індивідуальне.

Яких фізичних якостей насамперед вимагає бокс? Тренер каже, що це не міць і сила, а насамперед швидкість, реакція, спритність і бажання та характер. Скоріше, характер навіть на першому місці. Адже  якщо не мати характеру, то  можна красиво боксувати , але  боксера з людини не буде.

–Звичайно, не всі з тих дітей, які відвідують заняття, мають рекордні результати. Деякі ходять просто для себе– щоб вміти за себе й за інших постояти, бути в чудовій фізичній формі, корисно і якісно проводити час. А це дорогого варте, бо одним з основних завдань діяльності різних секцій і гуртків є забрати дітей з вулиці. Однак є у нас і такі вихованці, які показують чудові результати на змаганнях усіх рівнів.

Не відстають від товариша й інші юні боксери. Вони виборюють  призові місця та здобувають перемоги в турнірах різного рівня. Ось і 9-11 березня в Чернігові відбувся чемпіонат області, який був відбірковим для участі в чемпіонатах України з боксу 2023 року. У змаганнях брали участь боксери з Чернігова, Ніжна, Прилук, Бахмача, Корюківки, Ічні, Козельця, Березни, Володькової Дівиці, Новгород-Сіверського та Городні. Вихованці Максима Добродеєва у цих змаганнях вибороли три золотих і дві срібні нагороди. Достойне представлення Городнянщини у світі спорту.

 А спонсорами змагань виступили відділ освіти та підприємець Олег Короткий.

Слід додати, що серед городяннських юних боксерів  – не тільки хлопчики. Даша Шарудило і Катя Ромащенко, наприклад, нічим не поступаються своїм колегам чоловічої статі в наполегливості та спритності, спростовуючи тим самим міф про те, що бокс – виключно чоловічий вид спорту.