ДО РІЧНИЦІ ВИЗВОЛЕННЯ ЧЕРНІГІВЩИНИ І ГОРОДНЯНЩИНИ
24 лютого 2022 року о четвертій годині ранку, Городня не спала. Перелякані люди виходили зі своїх квартир, будинків і з тривогою дослухались до вибухів і пострілів зі сторони кордону з росією. А вже за дві години вулицями міста посунули безкінечні колони ворожої техніки. Дорога до Чернігова, як і до інших населених пунктів області, виявилась заблокованою, а мости підірвані. Місцева влада закликала не піддаватись паніці і облаштовувала укриття. Спокій з Городнянщини зник на довгі 35 днів блокади.
Події того часу жив ів пам»яті городнянців. А про героїзм і спротив загарбникам простих жителів Городні пам»ятає вся Чернігівщина і Україна.
–Городня стала нашим форпостом, –сказав сьогодні під час візиту на Городнянщину голова Чернігівської районної адміністрації Андрій Попик. – Ми з затамованим подихом слідкували за стійким спротивом мешканців Городнянщини й вірили: «Якщо городнянці зі своїм мером Андрієм Богданом тримаються, то витримаємо й ми!». Моє коріння саме звідси, з Городнянського краю. Батько мій з Лемешівки, а мати з Травневого. Я сам знав, що мої земляки й моя мала батьківщина вистоять і не скоряться!
Учасники зібрання з приводу річниці визволення переглянули в краєзнавчому музеї відеосюжет про місто в період оточення та кадри, де щасливі його мешканці зустрічають 4 квітня своїх визволителів – героїчних солдатів ЗСУ.
Хвилиною мовчання вшанували пам»ять тих земляків, чиї імена вкарбовані в історію навічно як Героїв, які віддали свої життя за нашу волю і свободу. І поклали квіти в знак вічної шани до меморіалу загиблих визволителів.