Городнянська міська рада
Новини

Андрій Богдан: Городнянська громада шукає правові механізми урегулювання процесу передачі самосійних лісів

Обласне управління лісового та мисливського господарства всебічно аналізує проблеми ефективного підвищення рівня заліснення Придесення.

Спонукає до успішного здійснення такої невідкладної роботи і активний діалог керівництва лісової галузі області з очільниками об’єднаних територіальних громад стосовно земель, придатних для заліснення та створених вже самою природою самосійних лісів.

Саме з метою прискореного вирішення у правовому полі цієї актуальної проблеми 4 серпня відбулася зустріч голови Городнянської громади, члена асоціації міст України Андрія Богдана та начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Сергія Аніщенка.

Під час змістовного діалогу поміж очільниками лісової галузі області і однієї з найбільш потужних в області територіальних громад Андрій Богдан сказав у присутності журналістів, що Указ Президента України про обов’язкове підвищення рівня заліснення держави керівники громад і депутати сприйняли як керівництво до дії і пошуку найбільш ефективних шляхів для  вирішення проблеми в правовому полі.

– От і нині, – продовжив Андрій Богдан, – Городнянська громада шукає правові механізми, щоб дві тисячі гектарів самосійних лісів, які виросли на землях запасу, передати під опіку державним лісовим господарствам або, за певних умов, територіальним громадам. Залишати ж напризволяще подароване природою багатство або розбазарювати його через продаж у чиїсь руки негоже, бо хліб на цих землях не родитиме, а труїти супіски хімікатами це, як мовиться, Бога гнівити. І хоча до кожної сесії райрад, облради і надходять сотні заяв про виділення із земель запасу багатогектарних ділянок, мовляв, для ведення сільського господарства. Адже бал родючості цих земель настільки низький, що тільки сосна, береза або вільха і зможуть «підняти» ці землі через їх заліснення. А таких земель в нашій громаді понад двадцять тисяч гектарів.

До розмови голови ОТГ Андрія Богдана з журналістами долучився і начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко. Він, зокрема, зазначив:

– Земель, де вже відбулося природне заліснення, на Чернігівщині понад 10 тисяч гектарів. Лісівники, спеціалісти держлісгоспів сприймуть за честь і глибоку довіру, коли громади передадуть такі ліси лісогосподарським підприємствам. Маємо багаторічний досвід і високопрофесійних спеціалістів, щоб навести лад в природному залісненні, ефективно підвищити його рівень в області. А якщо нам передаватимуть ще й землі запасу, то в лісгоспах достатньо є садивного матеріалу, аби створювати, вирощувати на цих землях нові ліси.Словом, справа нині за правовим врегулюванням, бо вирішувати проблему, звичайно ж, необхідно у правовому полі України.

На завершення діалогу Сергій Аніщенко подякував голові Городнянської об’єднаної територіальної громади Андрію Богдану і журналістам за предметну і змістовну розмову, наслідком якої мають стати справи і правові заходи в цьому напрямку.

За матеріалами Чернігівського ОУЛМГ