Городнянська міська рада
Новини

5 травня 2023 року відбулась зустріч Правління Асоціації міст з Віце-прем’єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександром Кубраковим.

Під час зустрічі, в якій взяли участь керівники 42 громад з усіх областей України, обговорили наступні питання:

1. Підготовка до наступного опалювального сезону, – вирішення питань відшкодування заборгованості з різниці в тарифах у сфері тепло- та водопостачання, продовження режиму ПСО та зміна умов договірного списання з рахунків підприємств ТКЕ.

2. Забезпечення відновлення громад за участі представників органів місцевого самоврядування, – врахування позиції місцевого самоврядування в порядках визначення територій відновлення, відбору проектів та виділення коштів Фонду ліквідації.

3. Порядок використання коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2023 році.

«Дуже важливо, щоб рішення, необхідні для мешканців наших громад, не ухвалювали без місцевого самоврядування. Центральна влада має бути партнером з місцевими владами в підготовці громад до відновлення, підготовці до наступного опалювального сезону, в організації забезпечення людей послугами, яких вони потребують. Адже реальні і пріоритетні потреби зрозуміліші саме з місцевого рівня. І над їх вирішенням треба працювати всім спільно», – зазначив Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України під час зустрічі.

«Минулого опалювального сезону міста стримали тарифи від зростання, але так і не отримали передбачене законом відшкодування різниці в тарифах. Маємо вже зараз готуватись до того, як будемо подавати гарячу воду після 31 серпня», – зазначив Сергій Надал, Тернопільський міський голова.

Про необхідність визначення справедливої методики розрахунку різниці в тарифах зазначив Олександр Новак, Перший заступник Харківського міського голови.

«Уряд з метою вирішення питання компенсації різниці в тарифах за тепло шукає можливість фінансового забезпечення таких витрат бюджету, для цього ми розробляємо відповідний законопроект, який найближчим часом буде надано на погодження всім стейкхолдерам. На сьогодні йдеться про 36 мільярдів гривень.

Ми також зацікавлені у фінансовій спроможності громад для підготовки до наступного опалювального сезону, для цього, зокрема, ми ініціювати рішення щодо зміни механізму договірного списання коштів з рахунків підприємств теплової генерації. Переконаний, що це питання досі залишається актуальним, а тому ми будемо повторно його пропонувати на розгляд Уряду», – зазначив Олександр Кубраков, Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України на поставлені щодо підготовки до опалювального сезону питання.

Важливим під час зустрічі було обговорення питань відновлення громад.

«До Фонду ліквідації наслідків збройної агресії громади мають мати право подавати свої проекти напряму, без додаткового контролю з боку військових адміністрацій», – зазначив Юрій Зарко, Білопільський міський голова Сумської області.

Андрій Богдан, Городнянський міський голова Чернігівської області висловив пропозицію щодо спрощення вимог до Планів відновлення громад, а також удосконалення ДБНів щодо обєктів укриття.

Вадим Бойченко, Маріупольський міський голова Донецької області надав приклади вже підготовлених за участі міжнародних партнерів проектів документів, які готуються Маріуполем для відновлення після деокупації.

«Проекти мають бути якісними, мають відповідати інтересам громадян, які мешкатимуть в наших містах і селах. Саме таке завдання сьогодні стоїть перед нами. Тому термін розробки документів має відповідати цим критеріям. Оптимальне рішення – продовжити його до шести місяців», – зазначив мер Маріуполя.

Про необхідність врегулювання відносин між військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування, про визначення прозорого розподілу повноважень між ними зазначив Олександр Ломако, виконуючий обов’язки Чернігівського міського голови.

Підняли на зустрічі й питання обслуговування доріг державноі власності, які знаходяться на території громад.

«Це наша територія і наша відповілальність, добрі дороги в громадах. Люди чекають від нас, щоб вони були якісними, але держава не дає нам такої можливості. Тому важлива Ваша підтримка в наданні нам права на обслуговування доріг на території наших громад», – зазначи Володимир Тірон, Камянський міський голова Черкаської області.

Заступниця Міністра Олександра Азархіна розповіла головам громад про законопроект 9165, яким планується змінити розподіл кошти Державного фонду регіонального розвитку у 2023 році.

Асоціація міст України.