Городнянська міська рада
Новини

28 жовтня у Городню з візитом прибула латвійська делегація

      Ініціатором приїзду групи саме в наше місто став Атіс Климович – журналіст, який з 1997 року часто приїжджає в Україну, двічі вже бував у Городні і нині займається не тільки журналістикою, а й волонтерством для допомоги українським воїнам у боротьбі з агресором. Разом з ним прибули Аргіта Даудзе – посол Латвії в Україні у 2011-2015 роках, яка була на Городнянщині і зокрема в Сеньківці у 2014 році, Вейко Сполітіс – політолог,  фахівець міжнародних відносин, колишній депутат латвійського парламенту, Юрис Улманис –  професор, письменник, альпініст та волонтерка Ласма Салмина.     До зустрічі також долучився народний депутат України Олег Семінський.

      – Ми прибули в Україну і зокрема на Городнянщину  з місією солідарності, щоб підтримати український народ у його справедливій боротьбі за волю, і щоб донести в Європу правду про злочини росіян та не дати забути світу про те, що нині коїться в Україні, яка тут точиться запекла битва з жорстоким агресором, – сказала Аргіта Даудзе.

      Гості, незважаючи на сильний вітер та дощ,  взяли участь у покладанні квітів до могил воїнів, загиблих у Другу світову, та під час нинішньої війни з російськими окупантами. Вони плакали біля стел загиблих разом з матерями та родичами загиблих і засвідчили свою шану і подяку українському народу, який нині боронить не тільки Україну, а й усю Європу, світову свободу від російського нацизму.

        Делегація також побувала в укритті Городнянського ліцею номер 2, оглянувши умови, в яких вимушені навчатись діти прикордоння, побували в розважальному просторі міської бібліотеки, де малеча, яка якраз займалась на майстер-класі, подарувала їм браслети та обереги з українською символікою, познайомились з роботою місцевих «павучих», які плели маскувальну сітку, і завітали в читальну залу, де Олена Шитюк якраз проводила заняття курсу української мови.

     Зустрічі вийшли теплими і зворушливими. А Юрис Улманис презентував присутнім свою книгу «Коли війна стає особистою», яка складається з добірки есе про війну в Україні. Теми для есе і матеріал він збирав особисто під час поїздок до нашої країни. Книжка видана українською мовою і має формат кишенькової та точно такий колір, якого були кишенькові книги латвійських воїнів, коли вони вели свою визвольну війну.

     Гості також пригнали повнопривідний 4/4 мікроавтобус, який буде тут, в Україні, перефарбований та переданий і вручений особисто українським воїнам, яким він дуже необхідний.