Городнянська міська рада
Новини

11 квітня до двох міських ліцеїв і підрозділу електричних мереж завітав спеціалізований мобільний клас з мінної безпеки від Служби з надзвичайних ситуацій. Грунтовне навчання провели не педагоги, а сапери-практики, які більшу частину свого робочого часу проводять на розмінуваннях

      Потребу в такій просвітницькій діяльності нині важко переоцінити, бо вибухонебезпечні предмети все частіше трапляються там, де їх взагалі не очікують. Так нещодавно один з фермерів виорав протитанкову міну на власному полі, при тому що поле знаходиться далеченько від безпосереднього прикордоння. Трохи раніше містяни виявили авіаційну бомбу ФАБ-500 на околицях Городні. На щастя, вона не вибухнула, а просто зарилась у землю при падінні. Піротехнікам УДСНС довелось підривати ризикований боєприпас на місці.

     Тож рятувальники-піротехніки дуже наочно і з практичними прикладами розповіли і показали найтиповіші міни, гранати, заряди до гранатометів, снаряди гармат та інші військові вибухові пристрої з якими є вірогідність зіткнутися на Городнянщині.

    Сапери застерегли всіх брати до рук цивільні предмети невідомого походження. Вони продемонстрували іграшки, ліхтарі, мобільні телефони, сумки чоловічі й жіночі та інші цілком побутові предмети, які були начинені вибухівкою і виявлені на звільнених територіях Херсонщини, Миколаївщини та Харківщини. Вірогідність виявлення таких підлих мін існує і у нас, бо на прикордонні виявляють ворожі диверсійно-розвідувальні групи.

     Піротехніки застерегли відвідувати місця позначені знаками «Мінна небезпека», розповіли про відповідальність за самовільне зняття таких знаків, а ще надали чіткий алгоритм дій у разі виявлення підозрілих предметів і настійливо рекомендували відмовитись поки що від збирання грибів та ягід у лісі.