Городнянська міська рада
Новини

Зустріч з головою ОДА

13 листопада голова  Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів робочу зустріч з головами об’єднаних територіальних громад Чернігівщини. Інтереси жителів  Городнянського району представляли міський голова Городнянської міської ради Андрій Богдан , голова Тупичівської  об’єднаної громади Лариса Шовкова та голова  Вихвостівської  об’єднаної  громади Олександр Акуленко.

Під час спілкування з головою ОДА  міські, селищні та сільські голови розповіли про стан справ у своїх громадах і висловили пропозиції та ідеї щодо подальшого розвитку ОТГ в умовах децентралізації. Зокрема, йшлося про питання освітньої та медичної субвенції, ремонту доріг, пасажирських перевезень, оренди землі, акцизного податку, вирішення проблеми побутових відходів та інше.

Моя позиція така – децентралізація має бути продовжена, громади повинні розвиватися й ставати самодостатніми, – зазначив голова Чернігівської облдержадміністрації.

На сьогоднішній день у Чернігівській області функціонує 45 ОТГ, у ще п’яти призначено вибори на 22 грудня цього року. Так, із 569 базових рад на початок реформи 373 вже прийняли рішення про об’єднання чи приєднання територіальних громад. В утворених ОТГ проживає 501,9 тисячі осіб – 49,9% населення області.

Чернігівщина другий рік поспіль у п’ятірці областей лідерів за загальним рейтингом моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування.