Городнянська міська рада
Новини

Жителі зруйнованих будинків отримають допомогу

Щоправда, не одразу усі. Таким було спільне рішення міської ради й самих громадян після діалогу в міській раді.

Як зазначив міський голова Андрій Богдан, в громаді руйнувань під час військових дій зазнали 40 осель. З них сім у селах (зокрема у Ільмівці, Смичині та Сеньківці) і 33 – у місті. Руйнування всі різної тяжкості.

Зокрема, на тій же Лісовій один будинок на чотири квартири знищено фактично повністю, два зазнали значних руйнувань, п’ять – руйнувань середньої тяжкості й шість зруйновані частково.

Жителі Лісової звернулись до міської ради з проханням посприяти їм у відновленні житла, адже нині вони мешкають хто де– частина у зруйнованих і так-сяк пригодних до житла власних будинках, частина у тимчасових приміщеннях, наданих міською радою, а частину прихистили діти або інші родичі.

Андрій Богдан зазначив, що хоча механізм відшкодування, який розробляється державою, й не передбачає задіяння в цьому органів місцевого самоврядування, міська рада не стоятиме осторонь і робитиме все можливе і для забезпечення тих, хто залишився без даху, новим житлом, і для збереження та відновлення тих будинків, де це можливо зробити.

Зокрема вже створено відповідний фонд для такої допомоги і є до нього перші надходження. Однак вони не такі значні, щоб вистачило на все. Як правильно розпорядитися цими грошима? Мешканці Лісової самі запропонували варіант, який задовольнив усіх– за ці кошти буде закуплено й безкоштовно надано людям будівельні матеріали для ремонту та відновлення в першу чергу дахів і вікон– щоб запобігти руйнуванню. Робитиметься це лише в тих будинках, які ще можна зберегти, запобігши подальшому руйнуванню. Накривати дахи також допомагатиме бригада ремонтників.

Ті ж, чиє житло зруйноване так, що відновити його фактично неможливо, погодились, що для них у таких роботах сенсу нема, тому вони чекатимуть нового житла або відшкодування збитків в повному обсязі, щоб придбати нове.

Держава робить певні кроки на цьому шляху, КабМін прийняв відповідну постанову 26 березня про збір і обробку інформації про пошкоджене майно внаслідок російської агресії. Однак механізму й строків відшкодування ще не озвучено. Як зазначив начальник юридичного відділу міської ради Дмитро Яценко, нема ще й методики оцінки руйнувань. Тож вочевидь що швидким і легким такий процес не буде.

Мабуть, правду кажуть, що той, на чию долю випало більше страждань, зазвичай проявляє більше терпіння й виваженості. Це довели й мешканці Лісової. Згорьовані люди, які пережили пекло, проявили максимум розуміння й співчуття щодо своїх ближніх. Вони самі запропонували за наявні кошти й можливості проводити зберігаючі ремонти тих осель, які ще можна вберегти, зупинивши руйнування. В кого була можливість– посильні роботи почали виконувати за свій кошт і власними силами. Андрій Богдан попрохав їх зберігати чеки для подальшого відшкодування міською радою вартості будівельних матеріалів.

Завтра представники міської ради спільно з жителями вулиці зроблять повторне обстеження всіх постраждалих будинків для визначення обсягів і черговості ремонтих робіт та фіксації руйнувань того житла, яке ремонтом відновити неможливо.

За матеріалами “Новини Городнянщини”