Городнянська міська рада
Новини

Збережемо традиції предків

18 лютого у приміщенні Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» був проведений практичний семінар з питань відродження традиційних народних ремесел «Що може жінка». На ньому безробітні дізнались про те, що лозоплетіння – одне з найдавніших ремесел в Україні. Плетені вироби з лози належали до предметів першої необхідності. Це ремесло забезпечувало потреби повсякденного життя багатьох поколінь. Традиційне плетіння охоплює широку сферу предметів від елементів будівництва, меблів до дрібних виробів та іграшок. Досвід і практика показали, що інтерес до виробів з лози і попит на них з кожним роком зростає.

На семінарі власним творчим досвідом та майстерністю з безробітними поділилась Вучкан Тетяна Петрівна жителька с. Хрипівка Городнянського району – майстриня з виготовлення виробів з лози. На майстер-класі жінки дізналися що лозоплетіння  – процес тривалий та кропіткий, але дуже цікавий. За допомогою лози можна виготовити кошики, хлібниці, підставки під вазони, табуретки, стільці, столики та інше. Головне, щоб було натхнення, терплячість та художній смак. Вироби легкі, зручні і досить міцні. Також жінки дізналися про техніку, матеріали  та обладнання при виготовленні  лозових виробів. Спробували зробити  перші кроки в даній справі.

Отже, виготовлення виробів з лози може перетворитися на захопливе та прибуткове заняття для членів всієї родини та стати початком розвитку власної справи.