Городнянська міська рада
Новини

Засідання Правління Асоціації міст України

4 лютого у Києві під головуванням мера Києва Віталія Кличка відбулося засідання Правління Асоціації міст України. Як член Правління Асоціації міст України участь у засіданні взяв міський голова Городнянської міської ради Андрій Богдан.

На порядок денний були винесені питання щодо проблем у сфері житлово-комунального господарства, бюджетного забезпечення громад, зокрема, розподіл додаткової дотації, сплати податку на доходи фізичних осіб за фактичним місцезнаходженням підприємств, установ, організацій.

Також члени Правління обговорили рішення уряду про заборону розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитах, питання фінансування закладів професійно-технічної освіти та інші проблеми місцевого самоврядування.

Правління АМУ наголосило, що заборона на розміщення тимчасово вільних коштів фінансовими органами місцевого самоврядування на депозитах призведе до втрат місцевих бюджетів. АМУ не погоджується із таким рішенням і звертає увагу на низку суперечностей та порушень при ухваленні цього нормативно-правового акту.  «Зміст ухвалених Постановою змін не узгоджений із нормами Бюджетного кодексу України. Частина восьма статті 16 Бюджетного кодексу України не обмежує розміщення тимчасово вільних коштів загального фонду місцевих бюджетів на депозитах. Постанова Кабміну є підзаконним нормативно-правовим актом та не може визначати відносини, які регулюються кодексом без належного узгодження з ним, – наголосив Віталій Кличко. – Цією Постановою обмежується законне право органів місцевого самоврядування самостійно розпоряджатися їх власними доходами».

З даного питання Правління Асоціації звернулося до Кабінету Міністрів України з проханням скасувати рішення уряду від 23 січня 2019 року про ухвалення постанови «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках».

Також Асоціація звернулася до уряду з проханням передбачити кошти у державному бюджеті України на відшкодування рішень судів, спричинених несвоєчасним перерахуванням субвенції.

Голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко відзначив: “Наша Асоціація збільшується. Сьогодні до неї вступають ще 20 нових членів, з яких 9 – це об’єднані територіальні громади, а три – міста. Також ще дві об’єднаних громади підтверджують своє членство в Асоціації”.