Зараз розпочався активний сезон городів, і багато людей намагаються позбутися сухої рослинності шляхом її спалювання. Однак такий спосіб завдає значної шкоди навколишньому середовищу, здоров’ю людей і створює серйозну небезпеку
Уже маємо моторошний приклад у селі Хоробичі, коли через випалювання огородини вогонь мало не знищив пів села. Полум’я перекинулося на пасовище та поле соняшників, і рятувальникам довелось докласти чималих зусиль щоб впоратись з такими масштабами пожежі . Поля довелося оборювати, щоб зупинити поширення вогню.
Тож нагадуємо, що за Кодексом України про адміністративні правопорушення, стаття 77-1 ч. 1, “Самовільне випалювання рослинності або її залишків” передбачає штраф для громадян у розмірі від 3060 до 6120 грн, для посадових осіб — від 15300 до 21420 грн. А стаття 77 “Порушення вимог пожежної безпеки в лісах” передбачає штраф для громадян від 1530 до 4590 грн, для посадових осіб — від 4590 до 15300 грн.
Чому не варто спалювати траву:
– Це загрожує виникненню страшних пожеж і знищенню природних екосистем.
– В повітря потрапляють небезпечні речовини, що можуть викликати хвороби дихальних шляхів.
– Може статися неконтрольоване поширення вогню, що призводить до втрат майна та навіть життів.
Що можна зробити з сухою травою замість спалювання:
– Компостування — органічні відходи можна перетворити на добриво для городу.
– Використання як мульчу для захисту ґрунту.
– Залишити траву для природного розкладання, що поліпшує родючість ґрунту.
Тому просимо вас відповідально ставитися до навколишнього середовища та обирати екологічніші методи догляду за землею! Ви ж не хочете, щоб одне необережне рішення спалювати траву обернулося не тільки шкодою для природи, але й великим штрафом у вашій кишені?
(фото з мережі Інтернет)