Вівторок, 23 Квітня, 2024
Останні:
Городнянська міська рада
Новини

Заклади охорони здоров’я потребують додаткового фінансування держави

Для вирішення проблемних питань Чернігівщини в цілому під час розподілу фінансових ресурсів на державному рівні мають бути враховані територіальні та демографічні особливості. Найбільше складнощів із забезпеченням сталого функціонування установ та закладів мають регіони з негативною динамікою щільності населення.

Чернігівська область займає площу 31,9 тис. км кв, що робить її однією з найбільших в Україні за територією. При цьому щільність населення вдвічі менше ніж по країні в цілому і становить 31 особа на 1 км кв. Враховуючи негативний приріст населення в цих районах та той факт, що частина території області визнана потерпілою від аварії на Чорнобильській АЕС — потреба надання соціальних та медичних послуг населенню в цій місцевості надзвичайно висока.  

Одним із шляхів вирішення проблеми, на думку керівництва області, є надання на законодавчому рівні особливого статусу територіям, які визначені постановою Кабінету Міністрів «Про визначення поліських територій України».

Це треба зробити, аби при розподілі міжбюджетних трансфертів та коштів Національної служби здоров’я України враховувати додатковий коефіцієнт приведення на рівні 1,3, як це передбачено для гірських населених пунктів, для первинного рівня медичного обслуговування населення, а також для екстреної медичної допомоги та вторинного і третинного рівнів медичної допомоги.

Джерело: https://cutt.ly/VzNFcIc

Читати також: Особливості функціонування первинної та вторинної ланки медицини в умовах реформування галузі https://cutt.ly/szNHRez