Вівторок, 23 Квітня, 2024
Останні:
Городнянська міська рада
Новини

Заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова Верховної Ради від 5 липня 2011року).

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

25 січня у м. Городні біля могили жертвам нацизму, де поховані городнянці єврейської національності, які загинули під час окупації нацистами у 1941-1943 років, відбувся мітинг з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Ця могила – своєрідний Бабин Яр місцевого значення. Адже тут були розстріляні та поховані, за новими даними, 127 євреїв Городні. Наймолодшому із розстріляних було 2 роки, найстаршому – 93.

На мітингу виступили міський голова Андрій Богдан та заступник голови райдержадміністрації Тетяна Захарченко. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до могили.