Городнянська міська рада
Новини

З Днем Соборності України!

Довгі століття Україна здобувала незалежність. За цей час на долю нашої держави припало чимало болю та випробувань. І 22 січня 1918 року був підписаний історичний Акт злуки, який з’єднав УНР (Українську Народну Республіку) та ЗУНР (Західноукраїнську Народну Республіку). Схід і Захід України опинилися в межах однієї держави, що стало відправним пунктом для всієї української нації. На жаль, тоді Акт злуки так і залишився лише декларацією.

Та в 1990 році незламний та сильний український народ таки отримав можливість по-справжньому відзначити суверенність своєї країни. Мільйони наших співвітчизників від Києва до Львова вишукувались у живий ланцюг, продемонструвавши тим самим єдність України.
На законодавчому рівні День Соборності 22 січня був включений до переліку державних свят 21.01.1999 відповідно до Указу Президента України №42/99.

Українська історія, на превеликий жаль, знає багато прикладів того, як міжусобні чвари заважали утверджувати соборність і незалежність. Навіть сьогодні, коли, здавалося б, народ має бути, як ніколи, єдиним у своєму прагненні протистояти агресору, знаходяться внутрішні вороги, що підбурюють українців до розбрату, граючи на багатоманітності нашої культури й традицій. Вони намагаються зробити так, щоб Україна втратила єдність, яку століттями виборювали наші батьки, діди й прадіди і яку ми мріємо передати своїм дітям та онукам. Однак хочеться вірити, що День Соборності стане однією з дат, коли всі українці, не дивлячись на регіон проживання, культурні, політичні та національні ознаки, потиснуть один одному руки у щирому пориві об’єднатися та продемонструвати, що наша держава – сильна й неподільна! І Чернігівщина як земля з найдревнішим історичним корінням має бути в цьому процесі на перших ролях. Поважаймо один одного, бо ми того варті!