Городнянська міська рада
Новини

З червня 2023 року на Чернігівщині, як і в Україні загалом, введено в дію тестове мовлення державного мультиплексу цифрової телемережі (МХ-7).

      Для інформаційної безпеки прикордонної Чернігівщини ця подія набуває особливого значення, адже всі минулі заміри і дослідження свідчили про наявність «білих плям» у покритті сигналом українського наземного ефірного телемовлення (DVB-T2).

        Нині для прийому жителів області доступно 9 вітчизняних програм. Мовлення здійснюється з наявних передавачів. Одночасно триває зведення чотирьох додаткових телекомунікаційних веж, з них три – у прикордонні. Таким чином, тепер побачити українські канали можна буде там, куди раніше сигнал вітчизняного наземного телебачення не досягав.

              Державна цифрова телемережа МХ-7: що це та як підключитися

          У Чернігівській області віднедавна почалося тестове мовлення телемережі МХ-7. Це безоплатний додатковий пакет каналів цифрового ефірного телебачення.

       На відміну від наявного цифрового телебачення, ця мережа:

        *обслуговується державною, а не приватною компанією;

        *транслюється на хвилях метрового діапазону, які краще огинають перешкоди;

        *спеціально спроектована, щоб покрити території, де були проблеми з прийомом телесигналу, особливо в прикордонні.

                                    Для кого потрібна телемережа МХ-7?

      Перш за все, для тих, хто хоче користуватися цифровим наземним ТБ, але зараз має проблеми з  прийомом сигналу наявної мережі.

       Щоб прийняти сигнал телемережі, потрібні:

          •власне телевізор;

          • тюнер DVB-T2 (вбудовані у більшість сучасних телеприймачів; для телевізора старої моделі може знадобитися окремий тюнер- приставка);

          • телеантена (зовнішня чи внутрішня).

       Якщо ви зараз користуєтеся цифровим ефірним телебаченням, але сигнал слабкий та/чи часто пропадає- спробуйте підключитися до  телемережі МХ- 7.

       Для цього просто запустіть режим автопошуку каналів у меню тюнера (якщо він окремий) чи телевізора. Як саме це зробити – вказано в інструкції до вашої моделі обладнання.

       Якщо все вийде, у вас на телевізорі додатково зʼявляться канали мережі MX-7. Наразі їх 9. Оскільки мережа працює у тестовому режимі, їхній перелік та кількість з часом можуть змінюватися. Остаточно канали будуть визначені та зафіксовані після остаточного введення телемережі в експлуатацію.

      Найкраще для прийому телесигналу МХ-7 підійде антена метрового діапазону. Метрового діапазону – це, наприклад, старі антени для прийому аналогового ТБ, які багато в кого збереглися.

        Також підходять вседіапазонні антени, які багато хто використовував для прийому цифрового ТБ раніше. Наприклад, так звані «польські», дуже поширені у домогосподарствах.

       На практиці, на невеликій відстані від передавача, сигнал можна прийняти і на дециметрові антени, а також на примітивні штирьові.

     Чим далі ви від телевежі і чим більше перешкод на шляху до неї, тим гірший буде прийом на внутрішню (та, що стоїть у кімнаті) антену, незалежно від її типу. У віддалених населених пунктах краще використовувати антени зовнішні. І монтувати їх якнайвище.

        Тюнер має бути стандарту DVB-Т2. Якщо купуєте тюнер, переконайтеся, що його вихідні розʼєми підходять до вхідних розʼємів вашого телевізора. В іншому конкретна модель тюнера та його ціна не мають значення – вони можуть впливати лише на додаткові функції, а не на прийом т е л е с и г н а л у.