Городнянська міська рада
Оголошення

З 1 грудня 2022 року споживачам, що користуються послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, нараховуватиметься плата за абонентське обслуговування


Що таке плата за абонентське обслуговування  на  послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення?

Шановні споживачі!

         З 1 грудня 2022 року споживачам, що користуються послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, нараховуватиметься плата за абонентське обслуговування, розмір якої становитиме:

Для споживачів комунальної послуги з централізованого водопостачання (без урахування витрат на  обслуговування та заміну  вузла комерційного обліку)  14,20 грн без ПДВ на одного абонента в місяць.

Для споживачів комунальної послуги з централізованого водовідведення (без урахування витрат на  обслуговування та заміну вузла комерційного обліку) 12,40 грн без ПДВ на одного абонента в місяць.

            Разом 26,60 грн на одного абонента в місяць.

         Звертаємо увагу, що на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 р. № 291) до тарифів  на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення  не включаються витрати, які включаються до складу ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ.

         Плата за абонентське обслуговування визначена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189 – VIII та пункт 11 частини першої статті 1 в редакції Закону №1060-ІХ від 03.12.2020р відповідно до якого це – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір) або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) , що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача),  а також за виконання  інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та  поточного ремонту внутрішньобудинкових систем  водопостачання, водовідведення )”;

      Плата за абонентське обслуговування визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента/міс. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента тавиставлятиметься як окремий платіж.

         Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг» держава регулює  її граничний рівень який становить

  •  для послуг з централізованого водопостачання 33,74грн.
  •  для послуг з централізованого водовідведення 33,74грн.

Разом 67,48 грн за одного абонента в місяць.

         Кошти споживачами сплачуються на один банківський рахунок разом з послугами централізованого водопостачання та водовідведення.

         Розрахунковим періодом для оплати є календарний місяць. Термін оплати аналогічний послугам з централізованого водопостачання та водовідведення – до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.

         Слід врахувати, що кошти за централізоване водопостачання, водовідведення та плату за абонентське обслуговування приймаються на один банківський рахунок, тому, в разі не повної оплати, спочатку розноситься платіж на послуги з водопостачання та водовідведення  а потім оплата за абонентське обслуговування.

Зокрема, плата за абонентське обслуговування включає такі витрати:
• з укладенням договору про надання комунальної послуги
• зі здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами
• із нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги
• з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача)
• а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами та (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення )

Чому введення Плати за абонентське обслуговування не є збільшенням тарифів підприємства?

            З 01 січня 2022 року з тарифів Городнянського ВУЖКГ на централізоване водопостачання та  централізоване водовідведення виключено витрати на укладенням договору про надання комунальної послуги,  здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів, які включені в плату за абонентське обслуговування.

УВАГА!

            71. Споживачам комунальних послуг та власникам (співвласникам) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, у відповідній будівлі, які сплачують плату за абонентське обслуговування, надаються пільги та субсидії на оплату цього платежу.

!{Абзац другий пункту 7 розділу VI із змінами, внесеними згідно із Законом № 1060-IX від 03.12.2020}

      Несплата абонентського обслуговування і, як наслідок, утворення боргу, може призвести до відмови в призначенні субсидії.  Крім того, згідно чинного законодавства, передбачена можливість припинення надання послуг з водопостачання та водовідведення споживачам.

Адміністрація Городнянського ВУЖКГ

ТИПОВИЙ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ДОГОВІР про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

Про встановлення плати за абонентське обслуговування наказ від 25.10.2022 року №48 Комунального підприємства «Городнянське виробниче управління Житлово-комунального господарсва»

Повідомлення від 26.10.2022 про публічну пропозицію (оферту) Городнянське ВУЖК про укладення Публічного індивідуального договору приєднання про надання послуг з централізованого водопостачання