Городнянська міська рада
Новини

  Як власникам земельних ділянок, земельних часток (паїв) приготуватись до 1 січня 2025 року, аби не втратити право на землю         На питання як бути людям, які недооформили свої земельні наділи, відповідає начальник земельного відділу Городнянської міської ради Ігор Сергієнко.

        Якщо у Вас або у ваших родичів на руках є Сертифікат на земельну частку (пай), негайно потрібно діяти, аби земля після 1 січня 2025 року залишилась у вашій власності.

 

     Статтею 13 Закону України від 05 червня 2003 року «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» встановлено правило, що у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

 

     Що робити, аби реалізувати свої права власника сертифіката на земельну частку (пай), та оформити право власності на землю?

  • подати до сільської (селищної чи міської) ради, на території якої розташована земельна

частка (пай), заяву про надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної  ділянки в натурі (на місцевості);

  • на підставі рішення сільської (селищної чи міської) ради звернутись до землевпорядної

організації, щоб розробити документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), на підставі якої буде присвоєно кадастровий номер земельній ділянці;

  • звернутись до сільської (селищної чи міської) ради, щоб затвердити документацію із

землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), на підставі якої було присвоєно кадастровий номер земельній ділянці та отримано витяг з державного земельного кадастру даній земельній ділянці;

  • звернутись до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для проведення

державної реєстрації права власності на сформовану земельну ділянку й отримати витяг про реєстрацію права власності на земельну ділянку.

     Якщо ж право на земельну частку (пай) і відповідний сертифікат належить померлій особі, таке право необхідно спочатку успадкувати. В такому разі найкраща порада – це звернення із відповідним сертифікатом та свідоцтвом про смерть власника сертифікату до нотаріуса для отримання повної та всебічної консультації щодо порядку успадкування та отримання свідоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай). Із таким свідоцтвом та сертифікатом спадкоємець повинен звернутись до відповідної сільської (селищної чи міської) ради, на території якої розташована земельна частка (пай), та виконати дії, які вказані вище у наведеному алгоритмі.

 

     Якщо Державний акт на право власності на земельну ділянку (земельну частку (пай) інші Державні акти на право власності на земельні ділянки) не внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, також необхідно зробити наступне:

 

  • звернутись до землевпорядної організації, щоб оновити данні на підставі розробленої

технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), на підставі якої буде присвоєно (відновлено) кадастровий номер земельній ділянці;

  • звернутись до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно  для проведення

державної реєстрації права власності на земельну ділянку й отримати витяг з Державного реєстру про реєстрацію права власності на земельну ділянку.