Городнянська міська рада
Новини

Як отримати гроші на розвиток і не втратити їх через порушення законодавства

      15 лютого у молодіжному просторі міської бібліотеки відбувся цікавий і корисний семінар за участю представників регіонального Фонду підтримки підприємництва, управління захисту прав споживачів та контролю за фіксованими цінами, Фонду сприяння сталому розвитку тваринництва і Держпродспоживслужби. На зустріч були запрошені місцеві підприємці, фермери, сільгоспвиробники, представники місцевого самоврядування, керівники соціальних підприємств і волонтери. Головною метою заходу стало ознайомлення із новими можливостями розвитку підприємництва, виробництва та інших сфер діяльності.

 

     В.о. гендиректора регіонального фонду підтримки підприємництва Марія Фінюк детально розповіла про державні і міжнародні грантові програми, за якими підприємства можуть отримати чималі кошти на власний розвиток. Так, через додаток «Єробота» сьогодні можна отримати від 150 до 250 тисяч гривень на придбання обладнання, меблів, верстатів, транспорту та сировини. Також можна отримати державний грант до 8 мільйонів гривень для переробних підприємств на придбання, доставку і монтаж виробничого обладнання.

     Рима Олексенко, яка представляла фонд «Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем», познайомила присутніх із можливостями екологічного використання деградованих земель колишніх торфовищ.  Під подібні проєкти на колишніх торфовищах цілком реально отримати до 20 тисяч доларів грантових кошів.

     Представниці управління захисту прав споживачів та контролю за фіксованими цінами Юлія Прокопенко і Валентина Ігнатенко розповіли присутнім про вимоги чинного законодавства у сферах торгівлі та надання послуг. Зокрема – про маркування продукції, оформлення куточків споживача, прейскуранта, необхідність накладних. Існують вимоги до реклами та вивісок на закладах. Нині повністю заборонена будь-яка реклама цигарок, а кожна установа має мати попереджувальні знаки про заборону паління. Також сьогодні цілком реально отримати штраф за російськомовні вивіски, назви магазинів, рекламу чи інформаційні матеріали. Реклама алкоголю та зброї дозволяється тільки внутрішня у спеціалізованих закладах й безпосередньо поряд із відповідним товаром.

     Начальниця Городнянського управління Держпродспоживслужби Людмила Кравець нагадала про необхідність дотримання санітарних, ветеринарних та інших вимог в процесі транспортування, зберігання й торгівлі продуктами харчування й надала індивідуальні консультації.