Городнянська міська рада
Новини

Відбулись Загальні збори Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України

20 грудня 2023 в місті Чернігів відбулися чергові Загальні збори Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.

У роботі Зборів взяли участь сільські, селищні, міські голови громад-членів Асоціації міст України в Чернігівській області, а також:
Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, 
Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України, 
Володимир Бойко, Директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій.

Головував на засіданні Андрій Богдан, Заступник голови Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, Городнянський міський голова.
 
У Порядку денному Зборів були розглянуті питання: 

  • наповнення місцевих бюджетів після тимчасового вилучення «силового» ПДФО,
  • підготовка документів для відновлення громад,
  • взаємодія органів місцевого самоврядування з органами державної влади. 

Олександр Слобожан детально розповів про роботу Асоціації міст України у 2023 році, про особливості формування бюджетів громад в умовах воєнного стану, а також про передбачені у Звіті ЄК завдання по продовженню реформи з децентралізації та розвитку місцевого самоврядування. 

«Асоціація міст України працює зараз з Міністерством фінансів, щоб виправити ситуацію, що склалася через вилучення частини ПДФО. Робимо все, щоб громади отримали в цьому році додаткову дотацію, щоб мали можливість виплатити заробітні плати в бюджетних установах», – зазначив О.Слобожан.

Оксана Продан звернула увагу на всі механізми співпраці, створені в Асоціації міст України для максимальної залученості представників громад у напрацьованні спільної позиції.

«Якщо у Вас виникає проблема, яку Ви не можете вирішити самі, вона стає нашим спільним завданням. Потрібно тільки, щоб Ви нею поділились з нами, чи напряму у Виконавчу дипекцію, чи через  регіональне відділення, чи через галузеву секцію або палату», – звернулась О.Продан.

Володимир Бойко розповів про законодавчі процедури підготовки планів відновлення і стратегій громад, про нові можливості саме в Чернігівській області.

Під час виступів учасники зборів наголошували, що у звіті Єврокомісії основою успішності реформ на шляху вступу України до ЄС визначено збереження в громадах 64% податку з доходів фізичних осіб і ПДФО з військовослужбовців. Відтак позиція Асоціації міст України залишається незмінною – ці кошти мають бути повернуті громадам із цільовим призначенням і легалізованою допомогою Збройним силам України. 

На засіданні учасники Зборів вирішили спільно напрацьовувати рішення з питань наповнення місцевих бюджетів, обговорили нагальні проблеми місцевого самоврядування області й України та визначили шляхи їх вирішення, а також перспективи розвиту громад.