Городнянська міська рада
Новини

Відбулася обласна щорічна нарада з керівництвом закладів соціальної сфери

Директор Центру надання соціальних послуг Наталія Семенова взяла участь у щорічній нараді з директорами центрів соціальних служб та центрів надання соціальних послуг.

Обговорювалися пріоритетні напрямки діяльності закладів соціальної сфери та у 2021 році та підсумки роботи за 2020 рік.

Останнім часом особливого значення набуває питання розвитку та забезпечення надання соціальних послуг у територіальних громадах.

Триває процес створення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг на рівні громади та інформування її населення про соціальні послуги, з якими жителі можуть ознайомитися у формі, доступній для сприйняття особами з будь-якими порушеннями здоров’я (постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 № 99 «Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг»).

Пріоритетними напрямками роботи щодо підтримки сімей з дітьми залишаються:

– раннє виявлення сімей/осіб, які потрапили чи можуть потрапити в складні життєві обставини;

– розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

– впровадження послуги сімейного патронату над дитиною та наставництва.

Окремими важливими напрямками роботи є надання соціальних послуг особам похилого віку та особам з інвалідністю та невідкладна комплексна допомога особам, які опинилися у складних життєвих обставинах.  

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування функціонує обласний гуртожиток. Працівники закладу створюють умови та надають можливість самостійно готувати їжу, прибирати кімнату, організовують навчання у плануванні витрат бюджету, догляду за житлом, надають підтримку та консультування у підготовці до самостійного життя.

Учасники наради отримали відповіді на запитання та поділились власним досвідом, що сприятиме покращенню якості надання соціальних послуг, відповідно до потреб мешканців громад.

За матеріалами обласного центру соціальних служб