Городнянська міська рада
Новини

Верховна Рада України ввела адміністративну та підвищила кримінальну відповідальність за порушення правил карантину

За офіційним повідомленням Департаменту комунікації МВС України /тут/ штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічни правил і норм може становитиме  від 17 тис. до 32 тис. гривень. «За» проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» проголосувало  344 народних депутатів. Законопроект прийнято за основу та в цілому.

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей», згідно якої порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, підвищена кримінальна відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням, які передбачені ст. 325 Кримінального кодексу, та викладено в такій редакції: “Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

За словами керівника Городнянського відділення поліції Олександра Нехаєвського  з 18 березня у Городнянському районі створені мобільні групи для перевірки дотримання вимог постанови Кабміну щодо карантинних обмежувальних заходів. Відповідно до чинного законодавства забороняється виїзна торгівля, робота ринку тощо. В умовах карантину дозволено торгівлю продуктами харчування, паливом, засобами гігієни, ліками та медичними виробами, засобами зв’язку. Слід зазначити, що продаж насіння також забороняється. За порушення  вимог законодавства поліція буде складати протокол.