Городнянська міська рада
Новини

В Україні вводять спецдозволи на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск у прикордонну смугу.

15 травня 2023 року в Кабміні було зареєстровано проєкт  постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року №1147».

Згідно запропонованих змін, встановлюється спеціальний прикордонний режим, згідно правил якого  громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право в’їжджати, перебувати, проживати, проваджувати роботи чи пропускатися у прикордонну смугу з дозволу відповідного органу Державної прикордонної служби, у зоні відповідальності якого провадиться така діяльність, за наявності документів, що посвідчують їх особу.

Порядок видачі спеціального дозволу  передбачає, що  такий дозвіл  діятиме лише на території зони відповідальності органу Державної прикордонної служби, яким його надано. Видаватиметься він на підставі звернення у встановленій формі (паперовій чи електронній)  до відповідного органу Державної прикордонної служби.

До звернення  треба буде додавати копії переліку документів( перелік різний для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, для юридичних осіб та для фізичних осіб-підприємців), що підтверджують особу та громадянство України чи законність перебування на території України або містять офіційну інформацію про установу чи підприємство, вид та місце провадження робіт, стосовно яких здійснюється запит, перелік осіб та транспортних засобів, копії документів, що підтверджують мету і строки перебування у прикордонній смузі; копії документів, що підтверджують законність провадження робіт.

 Особам віком до 18 років дозвіл надаватиметься за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

Вочевидь, такі зміни будуть досить відчутними для прикордонних громад, тому наразі триває обговорення, у ході якого вивчаються потреби та пропозиції від тих, хто безпосередньо з цим стикатиметься.

Тому днями в міській раді відбулась зустріч прикордонників з представниками місцевої влади, лісопереробних підприємств, підприємців та старост тих округів, чиї села потрапляють в п»ятикілометрову  прикордонну смугу (на Городнянщині це Володимирівка, Ільмівка, Карпівка, Деревини, Кусії, Лемешівка, Перепис). Піднімалось питання видачі таких дозволів на більш тривалий термін – для прикладу, тим громадянам, чиї батьки живуть у цих селах і вони часто їх відвідують.  Можливо, старостам слід підготувати відповідні списки, а урядовцям – розробити спеціальний порядок видачі таких дозволів? А як бути з особами, які не мають громадянства України, проживають у прикордонних селах і не мають можливості його отримати через ряд причин? Чи буде можливість отримувати дозвіл на більш тривалий термін для працівників сільгосппідприємств, лісівників, інших? Питань виникало чимало і пропозицій теж. Допоки зміни лишаються в проєкті, є можливість їх доповнювати й розширювати. Саме над цим і працювали спільно.

Принагідно прикордонники нагадали, що нині категорично ЗАБОРОНЕНІ польоти невійськових дронів.