Городнянська міська рада
Новини

Уряд відшкодує комунальні витрати власникам житла, які безкоштовно приймають переселенців

Відділ з питань соціального захисту населення міської ради здійснює оформлення документів для нарахування компенсації власникам житла, які безкоштовно надали прихисток внутрішньо переміщеним особам. До міської ради вже звернулося 48 громадян, які у такий спосіб допомогли переселенцям.

Постановою № 333 від 19 березня уряд затвердив Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Така компенсація виплачується громадянам України віком від 18 років, власникам жилих приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб.

Для оформлення компенсації власникам необхідно написати заяву та надати відповідний перелік документів:

  • копія паспорту власника;
  • копія ідентифікаційного коду власника;
  • IBAN власника (банківський рахунок, необхідний для виплати);
  • документи, що засвідчують право власності на житло (копія свідоцтва на право власності, у разі відсутності виписка з погосподарської книги для жителів сільської місцевості);
  • копії довідок, виданих внутрішньо переміщеним особам.

Зауважуємо, що нарахування компенсації власникам здійснюється з дня подання ним заяви.

За додатковими роз’ясненнями  можна звернутися до начальника відділу з питань соціального захисту населення Білоус Ліани Петрівни за тел. 098 959 96 56, або к. 4, ІІ поверх м.Городня, вул. Троїцька 15.

Пресслужба міської ради