Городнянська міська рада
Новини

Урочисте покладання квітів з нагоди 76-ї річниці вигнання нацистів з України

Сьогодні, 28 жовтня, з нагоди 76-ї річниці вигнання нацистів із України, з дотриманням усіх карантинних вимог за участю керівництва міської ради відбулося урочисте покладання квітів до братської могили радянських воїнів, пам’ятного знаку воїнам-землякам та пам’ятного знаку загиблим в зоні АТО.

Секретар міської ради Світлана Більська та перший заступник міського голови Ігор Лахнеко вшанували пам’ять полеглих в боях за Україну.

Довідково: За матеріалами Українського інституту національної пам’яті вигнання нацистів із Закарпаття почалося 9 вересня 1944 року під час Східнокарпатської стратегічної воєнної операції, складовими частинами якої були Карпатсько-Дуклянська та Карпатсько-Ужгородська фронтові наступальні операції. У ході Карпатсько-Ужгородської операції війська 4-го Українського фронту здобули карпатські перевали і наступали на Закарпаття. 16 жовтня радянські війська оволоділи містом Рахів, 24 жовтня визволили Хуст і Сваляву, 26 жовтня – Мукачеве, а 27 жовтня – Ужгород.Усталеною датою очищення України від гітлерівських загарбників вважається 28 жовтня 1944 року. Насправді, залишався ще Чоп – важливий залізничний вузол на кордоні Закарпатської України, Словаччини та Угорщини.28 жовтня 1944 року радянські війська підійшли до Чопа. Внаслідок запеклого бою, який тривав цілий день, 29 жовтня війська 17-го гвардійського стрілецького корпусу, 237, 8 та 138 стрілецьких дивізій визволили Чоп. Та скоро нацистські війська перейшли у контрнаступ. Окремі райони Чопа кілька разів переходили з рук у руки. Остаточно Чоп було визволено лише 23 листопада 1944 року.

Сайт Українського інституту національної памяті: http://www.ww2.memory.gov.ua/

Пресслужба міської ради