Городнянська міська рада
Новини

Укриття в садочку буде не тільки надійним, а й затишним

        Переживши вороже вторгнення, городнянські діти не можуть повернутися до нормального способу життя – вони вимушені відвідувати шкільні заняття онлайн або ж частину уроків разом зі своїми вчителями проводити в укритті, коли оголошується повітряна тривога. Особливо боляче дивитись як вихованці дитячих садочків сполоханими зграйками спускаються в бомбосховища разом з вихователями у хвилини небезпеки.

      Ми не чекали підступного ворожого нападу. І виявились абсолютно не готовими до нього. Тому нині державі й владі на місцях доводиться лихорадково приводити в належний стан укриття й бомбосховища, які в мирний час були занедбаними й захаращені всілякою всячиною. Особливі вимоги існують до укриттів в навчальних закладів – без їх дотримання у школах і садках та в позашкільних закладах не можна проводити навчальний процес онлайн.

               –У нашому дитячому садку №4 необхідне укриття є, – каже його директорка Світлана Луданик. – Воно відповідає вимогам безпеки і тому ми маємо можливість працювати, а малята – відвідувати дитячий садок. Хоч в кімнатах, облаштованих в укритті, є і ліжечка, й іграшки, й запас води та харчів, і водпровід, і туалет, але затишку тут, звісно, нема ніякого. Тому ми давно мріяли про те, щоб зробити вимушене перебування дітей у підвалі не тільки безпечним, а ще й веселим та комфортним. Раніше розпочали укладати плиткою земляну долівку за свої кошти. Але, звісно, де ж їх узяти стільки, щоб вистачило на комфортабельний, повноцінний ремонт? Відділ освіти запропонував керівництву садка спробувати подати документи на один з грантових конкурсів, який проводили фонд «Партнерство за сильну Україну», в якому свої сили акумулювали шість різних донорів для допомоги українському населенню. У садочку обрахували потребу в коштах для облаштування укриття таким, яким вони бачили для комфортного перебування дітей – і спробували. У фонді помітили й дали «добро».

               За допомогою підтримки благодійників планується всю підлогу в приміщенні вислати плиткою, стіни поштукатурити й розфарбувати в різні кольори, встановити вентиляційні решітки, поміняти вікна, двері, удосконалити освітленні і багато іншого. Фонд вже надіслав перші партії допомоги у вигляді будматеріалів. Сповільняє процес тендерна процедура, але це вимушена необхідність. Окрім запланованого нами сучасного ремонту, фонд обіцяє допомогти з сучасними меблями – ліжечками, стільчиками, столами, шафами, різними іграми, аптечками, обігрівачами, пожежними щитами. Планується й медичну кімнату тут облаштувати, адже й саме укриття розшириться – щоб змогло прийняти в разі необхідності 180 дітей.