Городнянська міська рада
Новини

   Українські чоловіки та жінки завжди славилися мужністю, героїзмом, вірністю військовому обов’язку. Так було і триває досі.      Щороку 15 лютого в Україні відзначають День пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виведення військ з Афганістану

 

      Війна в Афганістані – це жахливе військове вторгнення срср до Афганістану під приводом боротьби проти повстанських груп моджахедів, яке тривало протягом майже 10 років – 1979-1989 рр. Тисячі невинних людей, сімей, військових загинули під час жорстокого та виснажливого протиборства. Серед них і наші земляки. Більше 160 тисяч українців виконували свій військовий обов’язок в Афганістані, понад 3 тисячі з яких більше ніколи не повернуться додому.

     15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон. Відтоді ця дата увійшла в історію як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

    Цього дня у Городнянській громаді, як і в усій Україні,  вшановують тих, кому довелося виконувати бойові накази своєї Батьківщини поза її межами, жертвуючи власним життям, і несуть квіти до меморіалу загиблим воїнам-інтернаціоналістам.  Дякуємо всім ветеранам трагічної війни! Світла пам’ять загиблим!