Городнянська міська рада
Новини

У У ГОРОДНЯНСЬКОМУ МІЖШКІЛЬНОМУ РЕСУРСНОМУ ЦЕНТРІ ШКОЛЯРІВ ЗНОВУ НАВЧАЮТЬ ШИТИ Й КЕРУВАТИ ТРАКТОРОМ

Ідея відродити навчання за спеціальностями тракториста й швачки виношувалась керівництвом громади й колективом центру давно. Підготовка швачок колись була поставлена на високому професійному рівні, були й спеціалісти, які могли навчити цій справі. Однак обладнання не витримує тиску років, зношується й морально застаріває.

Тож міська рада прийняла рішення його оновити. Дев’ять промислових електричних щвацьких машинок з оверлок- верстатом дають змогу оволодіти професією швачки з легкістю і задоволенням.

     Нині тут навчається  дев’ять старшокласниць, які приїжджають із сільських шкіл громади по вівторках. Випускниці отримають дипломи швачок 1-2 розрядів. За наявності бажаючих серед учнів міських ліцеїв є можливість можуть створити окрему групу, яка навчатиметься у позашкільний час.

 

     Зважаючи на дефіцит спеціалістів робітничих професій, у центрі повернулися до підготовки кваліфікованих трактористів, які більш як за тисячу годин навчання вивчають правила дорожнього руху, будову трактора й сільськогосподарських машин, водіння, роботу з усіма навісними машинами і механізмами.

     Учні не тільки їздять на тракторах, чіпляють та відчіпляють причепи й навчаються маневрувати. Під час виробничої практики вони оволодівають навичками оранки, сівби, косіння й всього того, що має вміти сучасний тракторист.

     Більшість практичних занять трактористів відбуваються на подвір’ї міської станції юних техніків – на зручному і безпечному майданчику без дорожнього руху. А коли юні трактористи набувають досвіду й упевненості в собі – практикуються вже на дорогах загального користування й цілком реальних полях.

     Всі майбутні трактористи – учні сільських шкіл. Міські ж старшокласники не поспішають оволодіти цією професією, хоча попит на неї щороку зростає.