Городнянська міська рада
Новини

У переддень новорічних свят у міський ліцей №2 завітав двократний олімпійський чемпіон і багаторазовий переможець чемпіонатів світу, веслувальник на каное Юрій Чебан

      Відомий спортсмен прибув на запрошення свого колишнього колеги, з яким починав тренуватись ще в юності – теперішнього директора ліцею Сергія Романчука.

      Юрій Чебан зустрівся з вихованцями ліцею спочатку в фойє школи, де у невимушеній атмосфері «під ялинкою» поспілкувався з учнями, а потім провів справжній олімпійський урок у спортивному залі школи.

     Учні ж разом із учителями фізичної культури влаштували енергійну й захопливу естафету, в якій, звісно, перемогла дружба. Учасники змагань отримали свої перші олімпійські нагороди з рук  Юрія, а до них на додачу ще й смачні солодощі – щоб відновити сили.

     Після завершення спортивної кар’єри у 2017 році Юрій Чебан п’ять років поспіль очолював Національну збірну України з веслування, передаючи свій спортивний досвід наступним поколінням каноїстів. Останні два роки він активно займається громадською діяльністю в громадській організації «Олімпійське коло» і центрі фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

     Нещодавно  Юрій виставив на міжнародному аукціоні свої олімпійські медалі – золото Лондона – 2012 і Ріо-де-Жанейро – 2016, а також бронзу Пекіну – 2008 років. Отримані від продажу гроші чемпіон передав на допомогу людям, які постраждали від війни, а ще – на підтримку колег-веслувальників, які служать у Збройних Силах України.