Городнянська міська рада
Новини

   У Хоробичах розпочались роботи по будівництву укриття в місцевому ліцеї

         Навчальний рік у школах України стартував 1 вересня. Чи можуть діти ходити на уроки, чи навчатимуться онлайн, залежить від безпеки в кожному населеному пункті. Головна умова очного навчання — укриття в школі.  

        Тому зараз по всій країні першочерговим завданням цивільного захисту є обладнання та спорудження укриттів та бомбосховищ. З державного бюджету на це виділяються кошти. Однак Городнянщині в цьому плані не поталанило – навчальні заклади й інші установи, які знаходяться в 50-кілометровій зоні від кордону з агресором, згідно відповідної постанови Кабміну,  у цей перелік не входять.

       Але наші діти також мають право, можуть і хочуть відвідувати школи. Заняття онлайн, на думку багатьох батьків, не мають такого ефекту, як очні. До того ж живе спілкування в дитячому колективи замінити ніщо не здатне. Тому міська рада вирішила будувати укриття в Хоробицькому ліцеї за кошти місцевого бюджету. На це буде витрачено близько шести мільйонів гривень. Підрядником будівельних робіт виступає філія приватного багатопрофільного підприємства «Вимал» БК «ВИМАЛСПЕЦБУД». Роботи вже розпочались.

    –Звісно, це велика сума і навантаження на бюджет громади, – каже міський голова Андрій Богдан. – Але в Хоробицькому ліцеї навчаються близько 140 дітей з десяти навколишніх населених пунктів. Ми не можемо допустити, щоб у війна вкрала дитинство у наших дітей.