Городнянська міська рада
Новини

Батьки вакцинують дітей від COVID-19

Коронавірус вражає як дорослих, так і дітей. З початку пандемії в Україні інфіковано приблизно 150 тисяч дітей. Зараз, за час осінньої хвилі, на ковід уже захворіло близько 30 тисяч неповнолітніх. 13 вересня Міністерством охорони здоров’я були ухвалені рекомендації, які розробили фахівці з Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, щодо щеплення дітей віком від 12 років.

—Вакцинувати від коронавірусної хвороби можна дітей віком від 12 років. Наразі дозволено щеплювати дітей вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTec, — розповідає лікар-педіатр Олена Голубовська. —Для дітей цю вакцину використовують за тією ж схемою, що й для дорослих, – дві дози з інтервалом у 21-28 діб. Окрім цього, необхідно дотримуватись інтервалу в 14 днів у разі щеплення від інших інфекційних хвороб. Щеплення проводиться виключно за згоди батьків для всіх бажаючих, окрім тих пацієнтів, які досягли 18-річного віку. Вони можуть самостійно приймати рішення щодо вакцинації й підписувати згоду на щеплення.

Умовою для вакцинації дитини від ковіду є наявність усіх рутинних щеплень згідно з календарем профілактичних щеплень. За словами Олени Михайлівни, у Городні батьки вже здійснюють вакцинацію дітей у пунктах вакцинації.

—Батьки по-різному реагують на те, що дозволили вакцинувати дітей. Є такі, що обома руками за, а є й такі, що проти— адже навколо нас чимало негативної інформації щодо вакцинації. Але все ж таки більшість позитивно сприйняли цю новину. З тих дітей, які заключили декларації зі мною, четверо дітей вже щепились. Є діти, які отримали вже дві дози вакцини. Побічних реакцій вакцина в них не викликала. Вік вакцинованих 16-17 років. Я, як лікар, лише за вакцинацію. Моїм основним аргументом є те, що вакцина дозволяє хворим легше перенести хворобу.

Для отримання щеплення від COVID-19 діти віком від 12 до 17 років повинні з батьками звернутися до свого лікаря-педіатра, який проведе ретельний огляд й видасть довідку про те, що протипоказань для вакцинації нема. З цією довідкою пацієнт звертається до центру чи пункту вакцинації, де батьки, або якщо особа досягла віку 18 років, тоді самостійно, підписують інформативну згоду на проведення щеплень.

Газета “Новини Городнянщини”