Городнянська міська рада
Новини

        Тут зручно, сучасно, цікаво. І, головне – безпечно

 У грудні минулого року в Городні побувала делегація представників благодійного фонду SAVED, у складі якої були Ганна Новосад (колишній міністр освіти і науки України), Анна Пуцова, Олексій Оржель (колишній міністр енергетики та захисту довкілля України) та наш земляк Олексій Гончарук (колишній прем;єр-міністр України).

      Одним зі своїх завдань, які ставить перед собою фонд – забезпечення дітям Чернігівщини доступу до освіти.Зважаючи на те, що в Городнянській громаді більшість шкіл вимушені проводити заняття онлайн, гості оглянули укриття в міському ліцеї №2 і запропонували свою допомогу в його облаштуванні на сучасний лад – таким чином, щоб вчителі й діти не тільки могли перебувати там під час загрози обстрілів, а й проводити заняття по шкільній програмі в зручних умовах, словом створити тут повноцінний освітній простір.

     Результати їхнього візиту не забарилися – вже на початку січня  стартував проєкт щодо створення в Городні такого простору, який  реалізовується командою міжнародного благодійного фонду savED за підтримки та сприяння німецьких організацій AWO International та Aktion Deutschland Hilft.” А 1 червня відбулось відкриття освітнього простору в облаштованому приміщенні.

    –Наш фонд  досить давно створює подібні центри, – пояснила проєктний менеджер Ірина Дасюк.–Перший такий простір ми створили в Чернігові на базі укриття і  зрозуміли, що це дуже робоча, позитивна історія. Тож,  відповідно, захотіли розширити цей пілотний проєкт на інші школи, на інші громади.  Ми проаналізували проблематику всіх 52 громад Чернігівщини, і наш донор прийшов до висновку, що найбільше такої допомоги потребує саме прикордоння. Це було трохи несподівано,  бо зазвичай донорські організації намагаються дистанціюватись від ризикованих зон. Ми  розглядали для реалізації проєкту  спочатку Семенівку, але після того, як у грудні наша делегація побувала в Городні, ми прийшли до висновку, що тут також існує нагальна проблема з укриттями, але тут трохи спокійніше.

      Що ж собою являє такий освітній простір? Це комфортне приміщення в укритті міського ліцею №2, оснащене сучасним ремонтом, меблями та гаджетами для розвиваючих занять – як для школярів, так і для інших дітей, молоді і навіть дорослих. Проєкт по його облаштуванню стартував на початку січня, а власне ремонт розпочався на початку весни. Метою розробників ідеї було створити місце, яке відкрите постійно, де надаються безкоштовно освітні послуги, де діти можуть розвиватися, закривати освітні прогалини. Це мультифункціональний центр, який серед іншого оснащення має 25 ноутбуків, якими можуть користуватись відвідувачі.

      Організовують щоденні заняття тут два працівники – тьютори (персональні педагоги, наставники) Олеся Беребера та Анастасія Зацаринна. 

       –Слід зазначити, що освітній простір почав свою роботу ще до того, як було облаштоване приміщення,– каже Ірина Дасюк. – Олеся та Анастасія організовували багато активностей  для дітей та їхніх батьків в біблотеці, приміщеннях ліцею. На період дії  цього проєкту ми підтримуємо їхню діяльність фінансово. Проєкт закінчується в кінці червня, але ми плануємо продовжити його роботу до кінця року. Коли він буде обжитий – передамо на баланс міста або школи, щоб громада могла далі розвивати його. Нам  дуже подобається Городня і її енергійні, творчі й хоробрі люди. Тому  ми з радістю за наявності можливостей підтримаємо й інші ініціативи, які виникатимуть в активістів та жителів громади.