Городнянська міська рада
Новини

     Центр первинної медико-санітарної допомоги відновив планові виїзди лікарів-педіатрів й сімейних лікарів по селах громади. Такі прийоми на місцях здійснюються щотижня, сімейні лікарі зазвичай приймають пацієнтів у місцевих медпунктах, лікарі-педіатри найчастіше відвідують маленьких пацієнтів вдома.

–Це звична практика для Центру, щоправда вона була тимчасово перервана у зв’язку із повномасштабним вторгненням, нині ми її відновили. Разом із прийомом пацієнтів на місці сімейні лікарі укладають декларації. Є можливість безкоштовно отримати ліки та вітаміни з гуманітарних програм. Також пропонуємо додаткову послугу – віднедавна можна зробити електрокардіограму та аналізи на місці, – розповіла медичний директор ЦПМСД Людмила Горова.

     Зазвичай виїжджають і сімейні лікарі і педіатри разом, щоб оптимально використовувати транспорт. Графік виїзних прийомів планують заздалегідь й повідомляють місцевих фельдшерів, які в свою чергу інформують місцевих жителів.

     В такому рухливому режимі постійно працюють троє сімейних лікарів і четверо педіатрів. Пріоритетним напрямком є відвідування найменших пацієнтів, тому візити лікарів трапляються частіше у тих селах, де більше дітей. Хоч, наприклад, лікарка Олена Голубовська регулярно відвідує єдину дитину у Малому Дирчині.

     У команді із лікарями працюють також медичні педіатричні сестри в рамках програми «Безпечні візити». Це аналог колишнього патронажного нагляду за немовлятами, а також супровід дітей віком до трьох років. Окрім суто медичних консультацій, медпрацівники надають поради стосовно санітарно-гігієнічних умов і психологічного клімату.