Городнянська міська рада
Новини

    Тривають зустрічі керівництва міської ради з жителями старостатів. Вчора,13 лютого міський голова Андрій Богдан разом із секретарем міської ради Світланою Більською побували у Володимирівському старостаті й зустрілися із жителями Володимирівки та Ільмівки. Зустріч вийшла дуже конструктивною, жителі старостату чітко озвучували реальні, не надумані, проблеми, і в ході активного діалогу обговорювали з керівництвом громади можливі шляхи їх вирішення

      Нині Володимирівка має добре транспортне сполучення із Городнею і Черніговом, маючи два автобусні рейси щодня. Не менш регулярно курсує й шкільний автобус. У селі працює магазин й систематично приїжджає пересувний магазин підприємця Миколи Харькова. Щоп’ятниці у селі працює пересувне відділення пошти.

 

     Першою проблемою володимирівці зазначили відсутність фельдшера у місцевому медпункті. Проблема не нова, але вирішення поки не має, бо більшість молодих спеціалістів  побоюються працювати у найближчому прикордонні. Андрій Богдан запропонував направити на навчання когось із місцевих жителів, щоб вивчити власного місцевого фельдшера. Звісно це потребуватиме часу, проте просто чекати на спеціаліста можна ще довше.

 

     Власники паїв цікавились чи будуть місцеві сільгоспвиробники платити орендну плату за земельні паї. Попри те, що вже другий рік поспіль поля прикордоння не засіваються, керівництво сільгосппідприємств не відмовляється від орендної плати, от тільки строки таких виплат поки невідомі. Також людей цікавить можливість продажу земельних наділів на ринку землі. Нині достеменно невідомо чи будуть можливими такі угоди у найближчому прикордонні.

 

     Також люди прохали посприяти у видаленні аварійних дерев, яких по селу ще лишилося чимало. А ще місцеві жителі сьогодні мають дефіцит чистої питної води, бо більшість колодязів наповнені брудними поверхневими грунтовими водами. Село має всього одну громадську колонку із якісною водою, чого недостатньо. Міський голова запевнив, що колодязі, які можливо відремонтувати, будуть приведені до ладу, а там, де це неможливо зробити, буде встановлено колонки за кошти донорів, або й із використанням власних, бо проблема питної води є нагальною й такою, яка потребує вирішення.

       В Ільмівці від імені громадськості Валентина Романова розповіла, що жителі села дуже раділи ремонту дороги до села, але тішитись довелось недовго – її понівечили окупанти своєю технікою. Також вона вважає, що реорганізація  Ільмівської школи була поспішним рішенням місцевої влади. Однак причиною того, що в Ільмівці залишилась лише початкова школа є відсутність необхідної кількості дітей відповідного віку. Адже якщо наповнюваність класів менша п’яти учнів, державна субвенція на такі заклади не виділяється, тому фінансування  лягло б на місцевий бюджет, який не справиться з таким навантаженням. Для дітей з Ільмівки організований підвіз до Хоробицького ліцею. Він працює по у змішаному режимі, оскільки в закладі поки що нема повноцінного укриття. Коли воно добудується – ліцей працюватиме щодня в режимі офлайн. Поки що ж ільмівські учні в ті дні, коли в ліцеї відбуваються навчання онлайн, можуть ходити  в приміщення Ільмівської школи, де інтернет-зв’язок працює належним чином і вони можуть займатися уроками.

 

     Гострою лишається у селі проблема протипожежної безпеки. Пожежна команда доїжджає до села довго, а в самому селі нема навіть підготовленої протипожежної водойми, де б рятувальники могли б набрати води.

    

     Після колективних зустрічей із жителями сіл міський голова провів також ряд бесід з вирішення індивідуальних проблемних питань громадян. Всі питання, які піднімались, будуть детально вивчені й міська рада шукатиме можливі шляхи їх вирішення, а ті, що можна вирішити без залучення додаткових сил і ресурсів, будуть вирішені найближчим часом.