Тривають виїзні приймальні в селах громади. 27 лютого міський голова Андрій Богдан, секретар міської ради Світлана Більська та очільниця відділу у справах очільниця відділу культури, сім’ї, молоді та спорту і депутатка обласної ради Олена Яцкова спілкувались з людьми в Хотівлянському та Кузницькому старостатах
У Хотівлі на сьогодні проживають 193 людини, ще 38 мешкають у Травневому, яке відноситься до Хотівлянського старостату. На жаль, така демографічна ситуаціє є підставою для того, щоб виконувати норми закону про укрупнення старостинських округів, в яких, по нормам закону, повинно проживати не менше 500 людей. Тож, скоріш за все, Хотівлянський старостат таки доведеться об’єднати з Дроздовицьким. Але це треба зробити так, щоб якість надання послуг для жителі всіх населених пунктів не знизилась, – сказав Андрій Богдан. Саме тому зараз і вивчається ситуація – чого на сьогодні найбільше потребують жителі сіл.
Говорили про наболіле: про те, що аграріям в близькому прикордонні зараз доводиться докладати титанових зусиль для того, щоб сільськогосподарське виробництво могло хоча б трохи дихати. Місцевий фермер Сергій Малофій розповів, що на сьогодні підприємство не може вчасно розраховуватись з людьми за орендну плату, яка становить 12 % від вартості паю – нині розраховується ще за 2022 рік. Однак, каже фермер, це тимчасове явище і люди отримають свої кошти, бо, попри воєнні виклики, господарство вийде на весняну сівбу.
Серед інших питань, що обговорювались на зустрічі – врегулювання розкладу руху рейсового автобусу, який заходить в село раз на два тижні. Міський голова запевнив, що час рейсу врегулюють, а незабаром громада отримає два нових мікроавтобуси, так що автопарк матиме можливість оновлення.
Було озвучене прохання допомоги в завершенні облаштування каплички. Левову частку в цьому процесі вже зроблено, але ще необхідні кошти й матеріали для завершення. Міська рада обіцяла посприяти в цьому питанні.
А ще люди просили відкрити ще один магазин у селі, бо одного замало. Про це вже є домовленість і по весні розпочнеться облаштування приміщення для другого магазину, – запевнив міський голова.
У Кузничах теж бесіда розпочалась з найболючішого – з виплати орендної плати за землю. Тут заборгованість складає вже два роки. Керівник СТОВ «Деревини» Владислав Зюзь, який був присутнім на зустрічі, й якому висувались претензій, від своїх зобов’язань не відмовляється. Його ситуація ще гірша, ніж в інших аграріїв прикордоння, оскільки його поля знаходяться практично біля самого кордону. Втім, обіцяють з усіма розрахуватись повністю до травня місяця і вже є домовленість з «Аграрними інвестиціями» про обмін земельними ділянками, внаслідок якого паї мешканців Кузнич перейдуть до нових орендарів, які будуть і вчасно розраховуватись, і платити більший відсоток за оренду.
Ще з проблем, які дошкуляють селянам – поганий мобільний й інтернет- зв’язок. Міський голова пообіцяв знайти можливість «підсилити» наявний інтернет у приміщенні старостату, щоб діти змогли за потребою приходити сюди. Бо встановити нову вежу чи зробити проводовий інтернет навряд чи можливо.
Прохали сприяння селяни й щодо врегулювання графіку роботи рентгенкабінету в міській лікарні, оскільки щоб зробити обстеження, треба спочатку узяти направлення в сімейного лікаря й попередньо записатися в чергу. Однак по живій черзі в рентгенкабінеті приймають тільки після 12.00 години, а зворотній автобус відправляється о 13.00.
Емоційно озвучувалось питання надання грошової гуманітарної допомоги, якої жителі Кузнич не отримували жодного разу. Світлана Більська і Андрій Богдан розповіли про те, яким чином працюють фонди, і висловили впевненість, що співпраця з ними ще продовжуватиметься і у міській раді намагатимуться зорієнтувати благодійників на направлення допомоги в чотири старостати громади, які опинились в такому ж становищі. Хоча в якому розмірі й вигляді буде ця допомога – передбачити неможливо, оскільки фонди керуються тільки власними нормами й баченням.
Донесли до міської влади й проблему питної води – в колодязях вона хоч цього року й з’явилась, але придатна до пиття не у всіх. Колонки виручають, але їх не вистачає. На віддалених вулицях, де мало жителів, проблема залишилась. Міський голова пообіцяв, що за найменшої нагоди ще звернеться до благодійних фондів за допомогою у встановленні додаткових колонок, бо це проблема не одного села.