Городнянська міська рада
Новини

Ситуація з відключеннями електроенергії в громаді залишається напруженою, що спричинює багато розмов, припущень і здогадок. Деякі з них містять раціональне зерно, а деякі взагалі не мають під собою ніякого підгрунтя.

Зокрема, громадяни запитують чому у місті в періоди відключення електроенергії  не працюють котельні , від яких оплюється житловий сектор, якщо у громаді є генератори?

Треба розуміти, що для того, щоб котельня працювала ( а їх у місті шість), треба мати генератори великої потужності. Вартість одного становить близько пів мільйона гривень. І сьогодні їх купити дуже й дуже складно, бо виробляють їх тільки за кордоном і черга на їх отримання становить три місяці.

І все ж міська рада вже придбала один такий, який нині використовується для безперебійного функціонування водонапірної свердловини  по місту — сподіваємось, городнянці помітили, що вода не припиняє подаватись навіть коли нема світла. Є нагальна потреба  ще в одному — для забезпечення роботи свердловини у військовому містечку. Міська рада вже проплатила гроші за  придбання двох таких, тож чекаємо коли їх доставлять.

А ті генератори, які змогла придбати громада і які нам надали фонди — всі малої потужності, вони не здатні забезпечити роботу котелень. Їх використовуємо для роботи ЦНАПу, обігріву приміщень сільських шкіл, дитсадків, пунктів незламності. Необхідні генератори й у кожний старостат. А їх у громаді 16. Зараз наша заявка погоджена одним з благодійних фондів і є надія, що незабаром ми зможемо забезпечити усі старостати.

 Ми нещодавно розповідали про надання потужного генератора психоневрологічному інтернату дякуючи благодійному фонду. Хоча цей і заклад перебуває у підпорядкуванні області, але забезпечувати його функціонування нам доводилось і в період оточення ворожими військами, бо сподіватись було ні на кого, і нині ми не маємо право кинути напризволяще хворих людей, серед яких багато лежачих.  Їх треба мити, годувати, забезпечувати теплом. А відключення електроенергії тривалістю по 15 годин на добу спричинює кризову ситуацію.

Співпраця з різними фондами й донорами в цьому напрямку продовжується. Нас чують, нас бачать і нам готові допомагати, за що ми дуже вдячні. Але по знаку чарівної палички все вирішити неможливо. Потрібен час, розуміння  і терпіння. На що й сподіваємось.

На знімку: генератор у психоневрологічному інтернаті вже працює.