Городнянська міська рада
Новини

Створення середовища рівних можливостей для забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю

Працевлаштування та застосування праці інвалідів – питання, яке потребує особливої уваги кожного роботодавця. Це обов’язок роботодавців, передбачений низкою законодавчих норм. Підприємства не тільки зобов’язані створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів (зокрема, спеціальні робочі місця), але також повинні вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.

Підбір робочого місця для інваліда повинен здійснюватись підприємством з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, які зазначені в його індивідуальній програмі реабілітації.

Крім того, у передбачених законодавством випадках роботодавець має організувати навчання та перекваліфікацію працюючого інваліда відповідно до медичних рекомендацій стосовно його інвалідності.

Всі ці вимоги повинні забезпечити комфортні умови праці для осіб з інвалідністю, надати таким людям можливість реалізувати себе у житті.

Працедавець, виконуючи законодавчо встановлений норматив створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю або сплачуючи адміністративно-господарчі санкції за його невиконання, отримує певні заохочення, зокрема:

  • позику фонду соціального захисту інвалідів,  що передається у тимчасове  користування на умовах забезпеченості, повернення, строковості та цільового характеру використання, а саме: на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів;
  • дотацію фонду соціального захисту інвалідів, спрямовану для покриття витрат на створення спеціального робочого місця для інвалідів, зареєстрованих у центрах зайнятості.

За інформацією обласного

Фонду соціального захисту інвалідів