Городнянська міська рада
Новини

 Ентоні Блінкен, держсекретар США під час доповіді про свободу віросповідання у світі за 2021 рік розкритикував владу Китаю за придушення уйгурів та за геноцид прибічників різних релігій.

Держсекретар США Ентоні Блінкен: «Китай і далі арештовує віруючих різних релігійних вчень, які, як він вважає, не відповідають теорії комуністичного режиму Китаю. Комуністичний режим Китаю] руйнує буддійські, даоські, християнські та ісламські храми і створює перепони християнам, мусульманам, практикувальникам Фалуньгун, тибетським буддистам у працевлаштуванні та отриманні житла».

Спочатку влада Китаю відмовлялася визнавати існування в автономному районі Сіньцзян будь-яких таборів. Але у 2018 році КНР офіційно заявила, що там створено центри профосвіти, які начебто запобігають сепаратизму та тероризму в регіоні.

Комуністична партія Китаю арештовує та переслідує також і  християн  підпільних церков, тобто тих релігійних груп, дії яких не були схвалені комуністичним режимом Китаю.    

Як інформує радіо «Вільна Азія», за минулі 5 місяців лише у місті Баодін поліціянти затримали щонайменше 10 пасторів.

Прибічники Фалуньгун – це ще одна група, про яку згадує держсекретар США. Фалуньгун (або Фалунь Дафа) — це китайська практика для самовдосконалювання розуму та тіла людини, основними принципами якої є істина, доброта і терпіння.

До початку переслідування Фалуньгун у 1999 році, кількість людей, які практикували за цією школою цігун, перевищувала чисельність членів китайської компартії.

Пекін сприйняв велику популярність Фалунь Дафа як загрозу своїй диктатурі, хоча Фалуньгун не має ніякого зв’язку з політикою.

Як йдеться у звіті, переслідування за духовні переконання впродовж року забрало життя 101 практикувальника Фалуньгун. Також у КНР у цих людей з метою наживи насильницьким шляхом вилучають органи для подальшої трансплантації заможним пацієнтам.

Триває переслідування й буддистів. Декілька місяців тому у тибетському районі провінції Сичуань на заході Китаю, було знесено тридцятиметрову статую будди. Влада пояснила це тим, що ця статуя була «занадто високою». До того ж ченців примусили спостерігати за її знищенням.

Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки вже неодноразово запроваджували санкції щодо чиновників КНР за порушення свободи віросповідання.