Городнянська міська рада
Новини

СТРЕС – НЕ ЖАРТИ. НАС ВЧАТЬ, ЯК З НИМ БОРОТИСЯ

Сучасне життя більшості дорослих людей перенасичене негативними емоціями. До стресів сучасної людини за звичних умов українці вимушені долати ще й тривоги, спричинені війною. Подібні психоемоційні стани самі по собі є небезпечним явищем як для здоров’я, так і для відносин у колективі чи сім’ї. Проте найгіршим результатом стресу є перенесення дорослими своїх негативних емоцій на дітей.

 

       Змінити ситуацію на краще вирішили у «Поліському фонді міжнародних та регіональних досліджень» та «Агенції міських ініціатив» (м.Чернігів), започаткувавши разом із міжнародною програмою CLEAR під патронатом Бюро гуманітарної допомоги США USAID тренінги «Відповідального батьківства».

     До тренінгів долучились і наші земляки – співробітниці бібліотечної системи Наталія Магула, Анастасія Михієнко, Світлана Мороз і Ганна Щербакова. Вони вже завершують навчання і невдовзі допомагатимуть дорослим і їхнім дітям виходити із стресових станів й повертатися до повноцінного й повнокровного життя.

     Значну частину навчання тренери відвели для того, щоб навчити слухачів оцінювати й осмислювати свої емоції. Частина методик, особливо направлених на дітей, має  ігровий характер. Для дорослих розроблені прості алгоритми спілкування.

     Окрім цікавих і корисних навчань, «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» разом із «Агенцією міських ініціатив» організовують спеціальні сімейні табори для родин із прикордоння. Такі табори переслідують одразу кілька цілей. Головною є  дати людям з прикордоння можливість змінити обстановку, відпочити від обстрілів й напруження. Разом із цим відпочиваючі у таких таборах родини отримують, за необхідності, безкоштовну психологічну та юридичну допомогу.