Городнянська міська рада
Новини

Сплата комунальних платежів в умовах карантину

Підприємства житлово-комунальної сфери працюють у штатному режимі, оскільки надання комунальних послуг має здійснюватися безперервно. Оплата споживачами житлово-комунальних послуг напряму впливає на діяльність кожного підприємства галузі у населених пунктах України та надання ними життєво необхідних послуг.

У зв’язку  із запровадженням карантинних обмежень Законом України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 530-IX визначається, що на період дії карантину або обмежувальних заходів та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється :нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі; примусове виселення із житла та примусове стягнення житла (житлових будинків, частин житлових будинків, квартир, кімнат у квартирах, кімнат, житлових секцій чи блоків у гуртожитках, інших жилих приміщень), що належить на праві приватної власності громадянам України, під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги; примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг із жилих приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення.

Аналогічну норму  містить і  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 530-IX,.

         Однак  варто звернути увагу на те, що  вказаними законодавчими актами хоча і заборонено нараховувати  та стягувати  неустойку та припиняти  надання  житлово-комунальних послуг у разі   їх неоплати , однак  не  звільнено  споживача  від  сплати  отриманих житлово-комунальних послуг, що  в свою чергу  свідчить про те, що   після  30 днів з  відміни карантину  сума  боргу  на  комунальні послуги має бути сплачена. В протилежному  випадку  здійснюватиметься нарахування  неустойки  на суму наявного боргу .

У  разі  виникнення  додаткових питань  за отриманням консультації мешканцям Городнянського району можна звернутись до бюро правової допомоги за адресою: м. Городня, вул. Чумака, 4  тел.. 2-10-55.