Городнянська міська рада
Новини

Сьогодні у громаді працювали фахівці благодійного фонду «Право на захист»

Юрист Віктор Кошель надавав безоплатні індивідуальні юридичні консультації людям щодо фіксації та документування пошкодженого (зруйнованого) житла, оформлення статусу внутрішньо переміщеної особи, оформлення соціальних виплат та з інших юридичних питань.

Його рекомендації виявились дуже потрібними та своєчасними для тих громадян, чиї будинки зазнали руйнувань під час обстрілів—зокрема, що треба написати ще заяву в СБУ щодо порушення їхніх прав, для чого необхідно тримати у слідчого поліції довідку про звернення і пам’ятку потерпілого, а також щодо того як бути тим, хто не встиг вступити в право власності на зруйнований будинок тощо.

Не менш важливими та корисними були зустрічі з фахівцями-психологами Оксаною Михайловою, Аллою Лісневською та Тетяною Гонтар. Вони зазначили, що психологічні травми, отримані внаслідок російської агресії, не тільки нікуди не зникають, а й з часом відображаються на здоров’ї. Окрім того, людям не дає можливості повернутись до нормального життя страх того, що все може повторитись. А ще є діти, які не тільки психологічно постраждали від пережитого, а й не мають емоційної стабільності через те, що не відчувають батьківського захисту, бо самі батьки переживають наслідки емоційного стресу. Є рідні загиблих, психологічна підтримка для яких має велике значення.

Тому фахівці планують такі візити в громаду зробити періодичними — для того, щоб охопити допомогою якомога більше людей. Про їхній наступний візит, який планується за два-три тижні,  ми повідомимо на нашій сторінці.