Городнянська міська рада
Новини

    Сьогодні на засідання виконкому Городнянської міської ради завітали представники поліцейського відділку. Оскільки у засіданні брали участь старости громади, правоохоронці звернулись до них з проханням про сприяння у проведенні інформування населення щодо діяльності шахраїв, які активно ведуть свою злочинну діяльність. Зокрема, і на Городнянщині чи не щотижня фіксуються заяви від громадян, які потрапили «на гачок» до недобросовісних ділків.

     Так, останнім часом у шахраїв активно працює схема «Друг просить у борг». Людина отримує повідомлення від родича чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші». Однак перш, ніж кидатися на допомогу, слід переконатис, що вам пише не шахрай, який зламав аккаунт вашого товариша.

     Найперше, що варто зробити– це перетелефонувати другу. За номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілях соцмереж.

      Якщо немає можливості подзвонити чи ви давно не спілкувалися і номера телефону у вас немає, запитайте  у друга те, що можете знати тільки ви. Таке питання одразу викриє шахрая.

       Також варто написати спільним друзям у соцмережах і спитати їх, чи не отримували вони подібних повідомлень . Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.

        Щоб убезпечитися від шахраїв, слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію.

         Якщо ж вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб, слід телефонувати на номер «102».

        Поліція просить громадян бути пильними, не вестися на шахрайські схеми та не дати себе ошукати.