Городнянська міська рада
Новини

Сьогодні Городня разом зі всією Україною  вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

       Минулого року Верховна Рада законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. 

   Для всього світу цей день став нагадуванням про страшні злочини проти людяності та жахи війни. Нагадуванням, що зло “ніколи знову” не має повторитися.

      Однак 2014 рік показав, що памʼятати – не достатньо. А 2024 рік довів, що не зупинене вчасно зло обернеться на ще більшого монстра. Сьогодні українці, як і майже вісімдесят років тому, платять високу ціну в боротьбі зі злом – цього разу з Росією та рашизмом, який визрів із радянської ідеології.

       Ми всі думали, що після уроків Другої світової війни зло більше не відродиться. Що світ більше не знатиме, що таке бомбардування й атаки, окупація та депортація, катування і вбивства. Проте ми знаємо. І боремося. Боремося з російським злом, яке відродилось і набуло ще більшої жорстокості. Ще більшого прагнення до поневолення. Ще більшого прагнення до знищення. Ми бʼємося за своє. За свою незалежність. Свій суверенітет. Свою свободу та свою країну. За кожне місто, за кожний сантиметр української землі.

    Вічна пам’ять і шана нашим Героям – і тим, хто боровся з окупантами під час Другої світової, і сьогоднішнім лицарям добра і світла, які продовжують справу своїх дідів і прадідів. Ми пам’ятатимемо всі імена, написані в історії України кров’ю.

.