Городнянська міська рада
Новини

СЬОГОДНІ – ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД НІМЕЦЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

     День визволення України від німецьких загарбників – подія, яка відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

 

        79 років тому останній гітлерівський окупант залишив нашу землю. За вигнання фашистів українці заплатили мільйонами людських життів та тисячами спалених міст і сіл.

        Історія Другої світової війни, події, пов’язані з визволенням України від гітлерівських загарбників за часів радянської імперії, безжально фальсифікувалися: провладні історики, а інших тоді не було, навчилися так маніпулювати фактами, що абсолютна більшість громадян срср сліпо вірила відвертій брехні. Наприклад, тому, що «перемогою над фашизмом людство зобов’язано виключно радянському союзу і насамперед російському народу». Та мова не про ті часи.

       Сьогодні, на 33-му році після розпаду «імперії зла», як «охрестив» срср Рональд Рейган, складається враження, що путінська росія живе не за календарем 2023 року, а, скажімо, 1975-го чи 1980-го: політики і пропагандисти всіх мастей на тамтешньому ТБ, шпальтах масмедіа скиглять про «виняткову жертовність великого русского народу в роки великої вітчизняної війни», «неперевершену роль у визволенні поневоленої Європи». Особлива роль, звісно, відводиться Україні, мовляв, ми, росіяни, визволили її з фашистського ярма, а вони, українці, через десятиліття, стали такими ж заклятими «бандерівцями-нацистами». 

 

          Від того дня, як з України накивав п’ятами останній солдат вермахту, минуло 79 років. У лютому 2022-го нас прийшли «визволяти» вже правнуки тих, хто виганяв нацистів у жовтні 1944-го. Пропагандистська машина московії працює так, що її керманичам позаздрив би сам геббельс: «визволяємо братів-українців від нацистів», «несемо Україні свободу», «ми — нащадки воїнів-визволителів» тощо. Сьогоднішнє «визволення» багато в чому нагадує «визвольний похід» червоної армії в Західну Україну у вересні 1939-го. Ось таке воно «звільнення» по-російськи…

 

       Тож нехай зараз нас усіх єднає любов до України та до рідного краю, а безсмертний подвиг творців перемоги надихає на добрі справи в ім’я нашої держави!

         Усім нам – миру, добра, взаєморозуміння.

            Пам’ятаймо наше минуле і разом і думаймо про майбутнє! Ми обов’язково переможемо і в нинішній війні!